3. Ботев продължи добрата си серия с победа над Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев продължи добрата си серия с победа над Черно море (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" се изравниха по точки с лидера ЦСКА

Ботев (Пд) се наложи с 2:1 над Черно море в третия кръг на професионалната ни А група. "Канарчетата" откриха резултата в 18-ата минута с гол на Томаш Иршак. В края на първото полувреме Черно море изравни резултата с гол на Стенио дос Сантос. Победното попадение за Ботев отбеляза влезлият като резерва Юнес Хамза в 84-ата минута. Победата е втора за този сезон за "жълто-черните" и ги изкачи на втората позиция във временното класиране на А група.

След спокойните първи минути на срещата, в които нямаше сериозни положения и пред двете врати, пробив на Иршк  в 18-ата минута доведе до откриване на резултата в срещата. Чехът пое топката в центъра на терена и проби към вратата на „моряците”, където от близо 20 метра нанесе удар по диагонала и не остави шансове на Георги Китанов – 1:0 за Ботев.

Голът даде импулс в играта на „жълто-черните” и домакините усилиха натиска  в полето на Черно море. Чунчуков нанесе удар от почти същата позиция, в която Иршак отбеляза, но този път ударът му бе париран от Китанов.

В 29-ата минута Иван Цветков прати топката за втори път в мрежата на Черно море, но голът бе отмене заради нарушение извършено от Чунчуков, който получи и жълт картон за това.

В края на полувремето Ботев намали темпото, което даде възможност на гостите на свой ред да действат по-офанзивно. Михаил Венков отправи добър удар с глава в 40-ата минута, но Иванов със сетни сили успя да избие топката в ъглов удар.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме Черно море се върна в мача с гол на бразилеца Стенио дос Сантос. Защитата на Ботев игра разконцентрирано при изпълнение на ъглов удар, което даде възможност на бразилеца да бие и да изравни резултата в двубоя.

Началните минути на втората част минаха под диктовката на Ботев. Росен Колев нанесе страхотен шут, който мина на сантиметри от сглобката на вратата пазена от Китанов.

„Жълто-черните” продължиха с офанзивната си игра, но защитата на гостите се справи с постоянните атаки.

Капитанът на Ботев Иван Цветков бе отново един от най-дейните на терена, организирайки голяма част от атаките на своя тим.

В 84-ата минута влезлият като резерва Юнес Хамза изведе домакините напред в резултата. Отличен пас на Томаш Иршак намери Хамза зад защитата на Черно море и тунизиецът хладнокръвно прекара топката покрай вратаря Китанов, 2:1 за Ботев.

Черно море опита да върне гола, но времето не бе на страната на гостите и те претърпяха първата си загуба за новия сезон.

Ботев от друга страна се изравни по точки с лидера ЦСКА, но зае втората позиция заради по-лоша голова разлика.