3. Ботев с втора поредна домакинска победа след подарък от Марко Ранджелович (ВИДЕО)

Янко Георгиев направи геройски спасявания за Нафтата, но защитата пред него спеше

Ботев (Пловдив) постигна втора поредна домакинска победа, а Нефтохимик се върна на пътя на загубите. С временния си треньор Николай Киров „канарчетата” спечелиха с 2:1 на „Коматево” и се изкачиха в първата седмица.

Жоао Пауло откри за Ботев след отлично подаване на Тодор Неделев, но мелетата притесняваха домакините и при едно такова Костадин Велков се възползва четири минути преди почивката. Нафтата „върна жеста” малко след почивката, когато Ранджелович свали перфектно за Иван Стоянов и опитният футболист асистира за победния гол на Серкан Юсеин.

Победата за домакините можеше да е по-убедителна, но Янко Георгиев изби в гредата топовен удар на Жоао Пауло, а после вратарят се справи и с излезлия сам срещу него Иван Стоянов.

Бургазлии, които миналия кръг удариха Берое и постигнаха първата си победа, показаха борба, но нищо повече.

С класни подавания от дълбочина Тодор Неделев извеждаше нападателите на Ботев и при едно такова по конец Жоао Пауло гардира, елиминирайки вратаря Янко Георгиев, и с плътен и точен удар в далечния ъгъл изведе домакините напред в 14-ата минута, отбелязвайки втория си гол този сезон.

Нефтохимик можеше да изравни при едно меле в наказателното поле, но играчите в жълто-черно блокираха опита на Николай Дюлгеров от непосредствена близост.

Неделев продължи да тормози защитата на Нафтата и вратарят Янко Георгиев самопожертвователно извади негов удар от фаул, удряйки се в гредата.

Нафтата успя да се възползва от второто меле, което създаде през вратата на Ботев, за да изравни малко преди почивката. Гостите изпълниха корнер късо, последва центриране на Любомир Божинов пред вратата на Ботев, там Кристиан Димитров не се ориентира добре в карамбола, като не успя да изчисти, а стоящият в близост Костадин Велков с глава на далечната греда заби в мрежата за първия си гол с екипа на бургазлии и първия от декември 2013 г. насам.

10 минути след почивката Ботев отново излезе напред в резултата. Ужасяваща грешка на Марко Ранджелович позволи на Иван Стоянов да се възползва максимално от ситуацията. Опитният нападател пусна за свободния Серкан Юсеин, който само подложи крак за 2:1. Младият полузащитник отбеляза първия си гол в родния елит.

А най-красивият момент дойде в 59-ата минута, когато топовен удар на Жоао Пауло бе избит по изключителен начин от вратаря на Нафтата Янко Георгиев, за да срещне топката напречната греда.

До края изглеждаше, че само грешка може да промени реултата. Гостите от Бургас бяха принудени да извършват принудителна смяна на Яни Пехливанов.

В 84-ата минута заспалата защита на Нефтохимик подари нова възможност на Иван Стоянов, но Янко Георгиев спаси сигурен гол, блокирайки удара на нападателя.

Така, Ботев, който трябва да назначи треньор идната седмица, записа нови три точки у дома и събра 7, за да се изкачи до 7-ото място.

Нафтата допусна трето поражение този сезон и остана със своите 4, които им отреждат 11-ата позиция.