3. Ботев се пребори за точка срещу Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев се пребори за точка срещу Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Канарчетата трябваше да натискат 58 минути, за да изравнят чрез новото попълнение Даниел Генов, като Мариян Огнянов пропусна дузпа

Ботев (Пловдив) трябваше да се бори 58 минути, за да вкара чрез новото си попълнение Даниел Генов изравнителен гол срещу Левски на своята база в Коматево. Горещото дерби от първия кръг на „А” група завърши 1:1.

Левски откри рано с дебютно попадение на Георги Костадинов с глава. Почти цял мач „жълто-черните” пресираха гостите. Мариян Огнянов пропусна дузпа в 61-ата минута преди резервата Генов да изравни 8 минути по-късно, като се бе появил в игра веднага след удара в аут на Мацата от бялата точка.

Двата съперника не бяха завършвали наравно в последните си 14 шампионатни двубоя помежду им, последното реми бе 2:2 в Пловдив на 29 април 2007 г.

Левски започна по-добре и откри в 7-ата минута, когато Боби Цонев центрира меко в наказателното поле от свободен удар, Георги Костадинов изскочи от задна позиция и засече в долния ъгъл на Мишо Иванов.

Ботев опита да притисне гостите. Грешка на младия защитник на „сините” Деян Иванов можеше да доведе до изравнителен гол. Малко не достигна на игралия с кълбото Божидар Васев да насочи точно във вратата на Йоргачевич в 18-ата минута. 5 минути по-късно топовен удар от воле на Гамаков профуча над напречната греда.

Двубоят продължи двуостро, като двата отбора си размениха няколко далечни удари, които не намериха очертанията на вратите. Зарядът си каза думата и няколко груби влизания на левскарите породиха напрежение.

„Жълто-черната” преса предизвика ново колебание у Деян Иванов, но Йоргачевич отново бе последна преграда при опит от малък ъгъл на Алекс Колев. „Сините” играха през по-голямата част от полувремето на контраатаки.

След подновяването на играта имаше всички предпоставки за драматични събития. Ботев продължи да търси изравнителния гол и беше съвсем близо до него, ала Мариян Огнянов пропусна дузпа в 61-ата минута, отсъдена за игра с ръка на стоящия на построената в пеналта стена Борислав Цонев при удар на Варела от фаул.

Левски прибягна до грубостите и техни играчи бяха нашарени от Николай Йорданов. Но резервата Даниел Генов, ново попълнение, нямаше как да бъде спрян при извеждащ по въздуха пас на Балтанов. Бившият локомотивец гардира майсторски в наказателното поле и прати под плонжа на Йоргачевич за 1:1 в 69-ата минута.

Така, Ботев и Левски започнаха с по 1 точка сезона в „А” група. В следващия кръг канарчетата гостуват на Монтана (25 юли, събота, 18:30 ч), докато сините приемат Литекс (25 юли, събота, 21:00 ч).