3. Ботев се справи с Литекс и протегна ръка към Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев се справи с Литекс и протегна ръка към Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иван Цветков донесе победата на "канарчетата" с майсторско попадение в 57-ата минута

Ботев Пловдив спечели важната битка с Литекс в борбата за разпределянето на квотите в Европа. „Канарчетата“ се наложиха с минималното 1:0 в срещата от 24-ия кръг на „А“ група, а единственото попадение бе дело на Иавн Цветков. Двубоят бе доста интересен, въпреки, че не бе резултатен, а трите точки пратиха Ботев на третото място в класирането.

Първото полувреме на двубоя започна доста равностойно. Двата тима водеха битката в центъра на терена и рядко поглеждаха към двете врати. С оглед важността на двубоя и двата отбора се стремяха да не допуснат гол, повече отколкото да вкарат.

Като цяло едва две-три ситуации през цялото полувреме могат да бъдат отличени, но и те едва ли могат да бъдат наречени стопроцентови голови възможности.

За Ботев единствено Тодор Неделев можеше да се похвали с точен удар. Младият талант сам си проправи път през центъра и от границата на наказателното поле стреля, но Пиргов отрази изстрела му. От Литекс пък само защитникът Васил Божиков намери очертанията на „жълто-черната“ врата, но и тук изненада нямаше.

Втората част започна много вихрено за Ботев и играчите на Станимир Стоилов принудиха тези на Христо Стоичков да се приберат в собствената си половина. Само за няколко минути „оранжевите“ си изкараха три жълти картона в опитите си да спрат атаките на „канарчетата“

В 57-ата минута обаче нямаше какво да бъде направено. Мариян Огнянов подаде много добре в наказателното поле топката към Иван Цветков. Опитният нападател успя да се освободи от пазещия го футболист, след което хладнокръвно прати кълбото в мрежата зад Пиргов – 1:0.

След това попадение играта отново се изравни. Ботев върна играта в центъра, като атаките се редуваха пред двете врати. Все пак по-добрият отбор до края на мача остана този на домакините, но до второ попадение така и не се стигна.

Така „канарчетата“ спечелиха важния двубой за битката за третото място в „А“ група. Сега "жълто - черните" са именно на 3-ото място с актив от 50 точки, 2 повече от 4-ия ЦСКА. Литекс пък от своя страна е 5-и с 43 пункта.

13 Ботев Вр 24 5 6 13 14:39 -25 21
14 Миньор Пк 24 5 5 14 17:36 -19 20
15 Етър 24 4 4 16 18:56 -38 16
16 Монтана 24 3 4 17 23:42 -19 13