3. Ботев се завърна на победния път, "моряците" пропуснаха дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев се завърна на победния път, "моряците" пропуснаха дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" взеха нови три точки след 2:0 над Черно море

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Черно море в първи мач от десетия кръг в "А" гурпа. "Канарчетата" нанесоха първо поражение на тима на Георги Иванов, след като "моряците" бяха без загуба в осем последователни срещи. Головете за домакините отбелязаха Ромарио Кортзор и Анисе. За Черно море пък Симеон Райков пропусна дузпа.

Двубоят започна с доста брак в действията и на двата тима. Първата опасност се откри пред тима на Георги Иванов. След грешка на Спрокел, топката попадна в Георги Илиев, който стреля от воле, но от 12 метра не успя да уцели вратата на Стаховяк.

Въпреки че Черно море изглеждаше по-активният от двата тима, Ботев поведе при първата си по-опасна атака. В 25-ата минута Йордан Христов пробяга над 20 метра по дясното крило и центрира в наказателното поле. Анисе пропусна топката за Ромарио, който, оставен непокрит от централните бранители на „моряците“, откри резултата с първия точен удар в двубоя.

Самият Йордан Христов също имаше възможност да се разпише. След изпълнение на корнер, топката стигна до десния бек на „канарчетата“, който стреля силно от границата на наказателното поле, но Китанов успя да спаси.

В края на полувремето Адам Стаховяк излезе да боксира една центрирана топка, кълбото попадна във Венков, който от около 20-ина метра се опита да прехвърли поляка, но вратарят на Ботев успя да се върне и със сетни сили да избие в корнер.

Второто полувреме започна доста по-динамично. Три минути след подновяването на играта Михаил Венков падна в наказателнтоо поле на Ботев, но съдията правилно не отсъди наказателен удар. Малко по-късно топката срещна ръката на Веселин Минев, но Христо Ристосков отново замълча.

В 55-ата минута Черно море най-накрая получи наказателен удар. Симеон Райков падна в наказателното поле на „канарчетата“ и този път Ристосков нямаше начин да извърне глава. Самият Райков застана зад топката, но изпълни по безобразен начин. Топката бе насочена точно в средата на вратата и Стаховяк спаси с крак. Това е трета пропусната дузпа за "моряците" за 10 мача в "А" група този сезон.

След пропуска на Райков от бялата точка, феновете на Ботев показаха поведение, подходящо за отбори от Третия свят. Полетяха бутилки към пейката на „моряците“, една от тях дори удари старши треньора на гостите – Георги Иванов, който пък не издържа и им отговори с нецензурни изрази.

„Моряците“ продължаваха да опитват да изравнят резултата и да вземат точка от „Христо Ботев“, но при една контраатака Ботев отбеляза втори гол. Ромарио Кортзор овладя топката зад центъра, преодоля 40 метра и подаде на Анисе, който на празна врата оформи крайното 2:0 за Ботев.

Пловдивчани прекъснаха серията от осем последователни мача на Черно море без загуба. Ботев остава на втората позиция с 20 точки след 10 мача, докато тимът на Георги Иванов е шести с 14.