3. Ботев спечели битката за Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев спечели битката за Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Истинско пловдивско дерби - два гола и два червени картона на стадион "Христо Ботев"

Ботев (Пловдив) победи градския съперник Локомотив (Пловдив) с 2:0. „Канарчетата“ бяха по-добрият тим в по-голямата част от двубоя и, най-важното, успя да се възползва от открилите им се възможности. Бившият играч на ЦСКА Абел Анисе донесе и двата гола за домакините.

Още в петата минута Ромарио имаше възможност да открие резултата за Ботев, но от границата на малкото наказателно поле нападателят не успя да намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута натискът на домакините даде резултат и Анисе изведе Ботев напред. След образцова атака на „жълто-черните“ Тодор Неделев пусна топката между трима футболисти на Локомотив към Анисе, който с едно докосване прати топката в долния ляв ъгъл на Господинов.

В средата на първата част Ботев остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Борис Галчев. Бившият играч на ЦСКА си изкара два глупави жълти картона само за шест минути, оставяйки отбора си в неравностойно положение за повече от час.

След като бе изгонен Галчев, гостите се активизираха. След добър пробив на Йордан Тодоров по дясното крило, последва разбъркване в наказателното поле на Ботев, но никой от футболистите на Локомотив не успя да нанесе удар.

Малко преди края на първата част Крачунов за малко не вкара топката в своята врата след едно центриране в наказателното поле на Локомотив. Последва и страхотен удар на Тодор Неделев от дистанция, който мина на около метър от противниковата врата.

В 43-тата минута Камбуров получи една топка в наказателното поле на „жълто-черните“, но между трима не успя да нанесе удар. В последната минута на първата част отбраната на Локомотив отново не бе убедителна след едно центриране, но вратарят Господинов успя да се намеси.

Въпреки че бяха с човек по-малко, домакините удвоиха преднината си 10 минути след подновяването на играта. След чудесен пробив на Ромарио отдясно, нападателят навлезе в наказателното поле, подаде към Анисе, който с едно докосване обърна топката по диагонала и отбеляза втория си гол в срещата.

В 59-ата минута и Локомотив остана с 10 души на терена. До Кармо падна в наказателното поле на Ботев, което му донесе жълт картон за симулация. Наистина До Кармо бе натиснат леко вгръб от Грънчаров, но контактът бе толкова минимален, заради което и съдията отсъди положението като симулация на полузащитника. Това бе втори жълт картон за полузащитника, което означаваше, че гостите загубиха дори и малкото си предимство от човек повече.

В 73-тата минута Ромарио стреля опасно покрай вратата на Господинов, а гостите отговориха с много добър изстрел на Диего Фераресо от дистанция, който обаче бе спасен от Стаховяк.

След днешната победа Ботев (Пд) оглави класирането в „А“ група с актив от 17 точки. Локомотив остава на четвъртата позиция с 13 точки след осем изиграни мача.