3. Ботев загуби и втората си контрола в Турция

Ботев загуби и втората си контрола в Турция

"Канарчетата" паднаха с 0:2 от Газ Метан, Инез си вкара автогол

"Ботев Пловдив" загуби и втората си контролна среща от предсезонната подготовка в Турция играна днес срещу румънския "Газ Метан". "Канарчетата" паднаха с 0:2, като и двата гола бяха отбелязани след статични положения.

19-та минута, след центриране от пряксвободен удар, футболистите в "жълто-черно" позволиха на левия защитник на румънците Веласкес да остане непокрит в наказателното поле и с глава да открие резултата в мача. В средата на второто полувреме, след идентично положение, Роман Инез си отбеляза автогол.

Възпитаниците на Петър Пенчев имаха няколко опасни положения пред вратата на съперника, които бяха пропиляни от Божидар Васев, Мариян Огнянов и Томаш Иршак.