3. Ботев загуби контролата с Дунав (+СНИМКИ)

Ботев загуби контролата с Дунав (+СНИМКИ)

Русе почете с аплодисменти Йохан Кройф

Ботев (Пловдив) загуби 0:1 контролата с лидера в „Б” група Дунав, който бе домакин на срещата. Единствения гол отбеляза Мирослав Будинов в 34-ата минута. На градския стадион в Русе присъстваха около 1000 зрители.

В 14-та минута играта бе спряна за едноминутно мълчание в памет на Йохан Кройф. Зрителите и футболистите на двата отбора почетоха с аплодисменти легендарния холандец.

Домакините откриха резултата още с първата си възможност. Антон Огнянов стигна до аутлинията и върна топката в наказателното поле, като от близко разстояние Мирослав Будинов я изпрати в мрежата на Голас.

Божидар Васев пропиля най-добрата възможност за Ботев през първото полувреме. Милев и Нелсън взаимодействаха добре, след което младият нападател намери Божидар Васев, който финтира противник и от границата на наказателното поле опита техничен удар в долния десен ъгъл, който мина на сантиметри покрай страничната греда.

В 66-ата минута се откри отличен шанс за Борис Тютюков да изравни резултата. 18-годишният нападател на Ботев бе изведен в наказателното поле от Балтанов, Тютюков финтира защитник, но ударът му с левия крак попадна в тялото на вратаря на Дунав.

Минута преди края роденият през 1998 г. юноша на Ботев Исмет Рамадан записа първия си мач за представителния тим.

Пловдивчани подновяват шампионата в "А" група с гостуване на лидера Лудогорец. Мачът от 27-ия кръг е на 3 април /неделя/ от 20:15 ч.

В следващия си мач „драконите“ приемат третия във временното класиране на „Б“ група Локомотив Горна Оряховица в двубой от 22-ия кръг на втория ешелон на 2 април от 17 ч.

Дунав Русе: Станислав Антонов, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков, Ивайло Раденцов, Николай Колев, Антон Огнянов, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Мартин Луков, Бранимир Костадинов, Марио Петков, Диян Димов, Ангел Здравчев, Петър Патев)

Ботев Пловдив: Виктор Голас, Йордан Христов, Филип Филипов, Орлин Старокин, Иво Ощипко, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Грегъри Нелсън, Божидар Васев, Наско Милев (Мартин Димитров, Лазар Марин, Емил Камберов, Борис Тютюков, Рахави Кифуети, Даниел Златков, Тодор Неделев, Исмет Рамадан).
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА