3. Брьондби удари Берое в Стара Загора с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Брьондби удари Берое в Стара Загора с късен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Албрехтсен материализира превъзходството на датчаните в 85-ата минута на срещата

Берое загуби с 0:1 домакинския си мач срещу Брьондби във втория предварителен кръг на Лига Европа. Брьондби владееше топката през по-голямата част на двубоя, а в 55-ата минута Теему Пуки нацели гредата. Единственото попадение в срещата падна в 85-ата минута на двубоя и бе дело на Магнус Албрехтсен. Реваншът между двата тима е на 23 юли в Дания.

Двата тима показаха сериозно тактическо надиграване през първите 45 минути на двубоя, като головите ситуации липсваха почти изцяло през първото полувреме.

Мапуку демонстрира добра техника в 11-ата минута и финтира бранител на Брьондби, след което намери  Спас Делев в малкия пеналт, но ударът на последния бе спрян от бранител, който протегна крак.

Берое се прибра в своята половина, разчитайки на контраатаките, което позволи на гостите да наложат своето темпо на игра.

В 14-ата минута късметът покри заралии, след като след изпълнение на корнер  Елмандер спечели битката за висока топка, пусна към Теему Пуки и финландецът от около 6-7 метра между двама съумя да стреля, но ударът му не намери целта.

В последните 5 минути на първата част тимът на Петър Хубчев се събуди и постави под напрежение отбраната на Брьондби. В 41-ата минута Зехиров намери в зоната за изпълнение на дузпи  непокрития Елиаш, но бразилецът не успя да насочи добре топката и я прати в аут.

Минута преди края на редовните 45 Храдецки излезе рисковано за топка извън пределите на големия пеналт, сблъска се с влизащия на скорост Спас Делев, след което българинът падна на земята, но не последва сигнал за нарушение.

Брьондби намери по-бързо своя ритъм на игра след почивката и в 55-ата минута датчаните бяха изключително близо до попадение. Теему Пуки бе изведен отляво и финландецът с техничен прехвърлящ удар матира Макенджиев, късметът обаче покри беройци и топката срещна напречната греда.

Последва сериозен натиск на гостите, а отбраната на Берое на няколко пъти показа несигурност, но за щастие на българския тим Брьондби не успя да се възползва от колебливата игра на домакините.

В 85-ата минута гостите материализираха превъзходството си след поредно пропукване в защитния вал на домакините.При центриране от фаул на Ларсон към далечната греда Абрехтсен засече с глава между двама бранители, насочвайки точно кълбото в десния ъгъл на Макенджиев за 1:0.

Футболистите на Берое положиха много усилия да върнат попадението, но не успяха да затруднят отбраната на датчаните и срещата завърши при резултат 1:0 в полза на Брьондби.