3. Чао, Евро 2012, след само два мача (видео и снимки)

Чао, Евро 2012, след само два мача (видео и снимки)

Четата на Мъри падна с 0:1 от Черна гора в София

Втора евроквалификационна среща за България, втора загуба.

Възпитаниците на Станимир Стоилов бяха победени с 0:1 от Черна гора пред 10 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски", предаде репортер на Novsport.com.

”Трикольорите” бяха трагични през почти целия двубой и заслужено не взеха нищо от него. След позора на „Уембли”, дойде и нов такъв. Голът за гостите бе дело на Зверотич в 35-ата минута.

През септември миналата година победихме бившата югорепублика с 4:1. Тогава обаче голмайстори бяха Кишишев, Телкийски, Бербатов и Домовичйски. Тази вечер първите трима ги нямаше в състава, а четвъртият се появи като резерва.

По време на срещата, а и след нейния край, публиката изпрати Мъри, Наско Сираков и компания със скандирания „Оставка, оставка”!

Евро 2012 вече е химера.

Аут за мача бяха контузените Станислав Манолев и Чавдар Янков. На техните места започнаха Веско Минев и Георги Пеев. Минев обаче бе ляв краен бранител, а Живко Миланов – десен. На мястото на Валери Божинов пък беше Митко Рангелов, който си партнираше в атака с новото попълнение на турския Газиантеп Ивелин Попов.

Българите започнаха вихрено двубоя и до 10-ата минута Рангелов на два пъти пропусна да ни даде ранен аванс. Малко по-късно Попов стреля от 17 метра, но топката мина на метър над вратата, а Миланов не успя да насочи кълбото добре с глава след центриране на Марто Петров.

Късметът ни покри в 21-ата минута, когато гостите организираха страхотна атака на скорост, Вучинич подаде прострелно в малкото наказателно поле, но Джалович се размина на сантиметри с топката. След половин час игра пък Веско Минев пробва късмета си от средна дистанция.

Миланов качи топката на главата на Попов в 35-ата минута, но Божович показа страхотен рефлекс. Само няколко секунди по-късно Зверотич със страхотен шут по земя откри резултата в полза на Черна гора.

В края на полувремето Вучинич на два пъти можеше да удвои преднината на своя отбор след грешки в защитата на Станимир Стоилов.

Мъри направи две промени на почивката. Божинов и Генчев се появиха на местата на Рангелов и Миланов. Още в първата минута на втората част обаче Джалович стреля опасно с глава. До 60-ата минута „трикольорите” натискаха, но без резултат. Изстрели на Марто Петров и Ангелов бяха отразени от Божович. В 71-ата минута топката срещна ръката на защитник на гостите в пеналта, но руският съдия реши да не посочва бялата точка.

Нашите бяха доста неориентирани и не се виждаше как ще стигнем поне до точката. Нямаше никаква идея в атака, а в защита Стоянов изнемогваше при набезите на Вучинич.

В 89-ата минута Марто Петров нацели гредата след удар от фаул.

Нула точки за България от два мача в група "G", докато Черна гора има 6. Пропуснахме световното в ЮАР, почти сигурно е, че няма и да играем на европейското в Полша и Украйна през 2012-а.

България – Черна гора 0:1
(0:1) Зверотич 35’

България: 13. Михайлов 16. Миланов (46’ Генчев) 3. Стоянов 15. Иванов 5. Минев 12. Пеев (66’ Домовчийски) 6. Ангелов 19. Ст. Петров (к) 17. М. Петров 7. Попов 11. Рангелов (46’ Божинов);

Резерви: 1. Стоянов 4. Сираков 9. Камбуров 10. Божинов 14. Домовчийски 18. Димитров 20. Генчев;
Селекционер: Станимир Стоилов;

Черна гора: 1. Мл. Божович 2. Павичевич 20. Джудович 3. Баша 4. Йованович 17. Зверотич (68’ Новакович) 15. Пекович 11. Бошкович (65’ Вл. Божович) 7. Вукчевич 10. Джалович (78’ Касчелан) 9. Вучинич (к.);

Резерви: 12. Блажич 13. Новакович 8. Бечирай 6. Касчелан 19. Вл. Божович 23. Делибашич 5. Батак;
Селекционер: Златко Кранчар;