3. Черно море и Ботев приспаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море и Ботев приспаха (ВИДЕО+СНИМКИ)

0:0 във Варна в първия сблъсък от осминафиналите, на двата отбора сякаш не им се играеше

Черно море и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в първи мач от осминафиналите за Купата на България.

През първото полувреме Ботев на два пъти застраши вратата на Черно море. През второто съперниците не сътвориха нищо интересно, като опитите им се ограничиха до няколко сватбарски шута.

„Канарчетата”, които излязоха в нетрадиционна визия – жълто-черни фланелки и гащета в бордо – създадоха първото положение в мача. Вандер проби по десния фланг и пусна ниско на дузпата, откъдето Ромарио стреля моментално, но прати топката над вратата.

Иначе мачът изглеждаше равностоен. Черно море, който беше без своя наставник Георги Иванов, се опитваше да владее повече топката и можеше да застраши вратата на Ботев при няколко центрирания, с които обаче остриетата се разминаха.

Играта стана приспивна. В края на полувремето Ботев имаше втора възможност. От свободен удар Ромарио изсипа топката в купа от играчи и там Анисе скочи и отклони към близкия ъгъл с глава. Китанов обаче успя да спаси, макар и трудно, избивайки в корнер.

Второто полувреме започна скучно, като в 66-ата минута агитката на гостите изненадващо напусна сектора за гости. По-късно се разбра, че част от бултрасите, които са излезли на почивката извън стадиона, не са били допуснати обратно поради мерки за сигурност от страна на полицията. И в знак на солидарност техните съратници са ги последвали.

На терена нищо интересно не се случи до края и двата състава оставиха развръзката за реванша на 17 ноември /неделя/ от 13:30 ч на „Колежа”.