3. Черно море и Пирин поделиха точките след късна драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море и Пирин поделиха точките след късна драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят на „Тича” завърши при равенство 1:1, „моряците” доиграха двубоя с 10 души

Черно море и Пирин сътвориха истинска драма в двубоя от 28-ия кръг на А група. Срещата на стадион „Тича” завърши при равенство 1:1, като головете паднаха в последните 10 минути. Резервата Димитър Благов даде преднина на „орлетата”, но Матиа Курьор възстанови равенството във втората минути на добавеното време.

Домакините завършиха двубоя с 10 души, след като Марк Клок получи два жълти картона през втората част. Вторият картон на холандеца може да се причисли към графата „спорни”. Веднага след като бе изгонен, гостите откриха. Малко преди това срещу Стенио имаше категорично нарушение, но съдията остана безмълвен, което нажежи обстановката.

Така, Пирин и Черно море продължиха сериите си без успехи. Благоевградчани са без победа в 8 срещи, докато варненци вече имат 10 мача на сметката си.

През първата част на срещата в морската столица отборът на домакините владееше повече топката, но трудно стигаше до положения пред Красимир Костов. Благоевградчани се браниха стабилно и предимно разчитаха на контраатаки, които завършваха с несполучливи центрирания към Мартин Тошев.

Като цяло преобладаваха здрави единоборства и правеше впечатление липсата на идеи в нападение. Двата отбора успяха да си разменят само по една опасна атака. В 12-ата минута Александър Башлиев получи топката в наказателното поле, овладя и отправи силен удар, като насочи кълбото точно под гредата. Георги Китанов обаче бе на мястото си и успя да отрази.

В 29-ата минута бе моментът за „моряците”. Тогава те проведоха светкавична контраатака, Романов стигна до границата на пеналта и подаде към Бакари, който отправи истински снаряд, но Костов също внимаваше и с две ръце спаси.

Черно море продължи да доминира и през второто полувреме и създаде куп възможности. В 53-ата минута Педро Еуженио бе оставен сам при центриране от корнер, топката попадна в него и отправи силен удар, но над вратата. След десетина минути Костов трябваше да избира от голлинията удар на Стенио, в 70-ата Попев изчисти от същата позиция удар с глава на Пламен Николов.

В 84-ата минута Клок бе изгонен след спорно нарушение край страничната линия. Веднага след това Пирин откри резултата. След центриране от пряк свободен, домакините не се справиха добре в защита, Благов се възползва от колективната грешка, излезе сам срещу Китанов и с удар по земя се разписа.

„Орлетата” обаче не успяха да удържат преднината си. Във втората минута на добавеното време Курьор засече с глава центриране от пряк свободен и възстанови равенството.

Драмата бе пълна и секунди преди края Дани Младенов можеше да донесе пълния комплект за своя отбор. Той получи от Дяков и излезе сам срещу Китанов, който обаче отрази удара му.