3. Черно море и ЦСКА си поделиха по точка в здрав мач край морето (видео+снимки)

Черно море и ЦСКА си поделиха по точка в здрав мач край морето (видео+снимки)

"Моряците" доминираха през първата част, ЦСКА изпусна победата през втората

Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 в здрав мач на стадион „Тича“ във Варна. И двата тима се опитаха да вземат трите точки, но това не се отдаде на никой. През първата част „моряците“ имаха съвсем леко игрово превъзходство, докато „червените“ имаше за какво да съжаляват през втората, когато изпуснаха няколко сериозни положения.

Срещата не завърши и по най-лицеприятния начин, след като Сашо Александров от домакините извърши много грубо нарушение срещу Нелсън, за което получи директен червен картон и неговият отбор доигра срещата с 10 човека в последните минути.

Дербито започна с натиск на „моряците“, които съвсем не изглеждаха притеснени от ЦСКА след добрите си резултати срещу столичния отбор в последно време.

До 15-ата минути сериозни голови опасности нямаше, но футболистите на Черно море на няколко пъти изпълниха корнери, от които се създаде напрежение в и без това скроената едвам защита на съперника.

След това обаче „червените“ се окопитиха и започнаха да намират път към през защитата на своя съперник. Играта бе изравнена.

След няколко не лоши атаки в първата третина на мача, Черно море първи стигнаха до истинска възможност за гол. В 33-ата минута Дончо Атанасов напредна отляво и центрира между защитниците, топката премина по земя точката на дузпата, където Георги Илиев я намери със силен удар, но кълбото се отклони в гредата и излезе.

Малко след това обаче и „армейците“ достигнаха до същата възможност. В 38-ата минута Платини стреля много хубаво от ъгъла на наказателното поле отдясно и фалцираният му удар по земя срещна далечната странична греда до Пиргов.

Така завърши първата част. Втората обаче изобилстваше от интересни моменти. В него ЦСКА трябва да е отборът, който повече да съжалява, че не спечели трите точки.

В 50-ата минута Пламен Крачунов бе на път да отбележи, но точно в последния момент, преди топката да влезе във вратата, Илко Пиргов я отрази. В 52-ата Мораес имаше шанс да реализира, след като засече хубаво центриране на Мишел Платини, но Илко Пиргов отново улови.

Последваха двайсетина по-спокойни минути, след което атаките към двете врати започнаха отново.

В 72-ата минута Мораес направи странична ножица, която също не можа да намери вратата.

В последните минути определено „армейците“ движеха играта, но и Черно море достигна до много добра възможност. В 79-ата минута Георги Божилов не успя да преодолее М'Боли, за да подаде на Капитанов и да падне сигурен гол.

В 85-ата минута пък бекът Сашо Александров влезе адски грубо в краката на Грегъри Нелсън и реферът Ахмед Ахмед не се поколеба да го изгони.

До края на срещата ЦСКА натисна. И Делев бе включен в атаката на тима малко по-рано, но въпреки усилията и сериозното преимущество за „армейците“ попадение не падна и те си тръгват с точка от стадион „Тича“.