3. Черно море мина успешно през "Бончук" и е на прага на първата шестица (+ВИДЕО)

Черно море мина успешно през "Бончук" и е на прага на първата шестица (+ВИДЕО)

"Моряците" закономерно победиха Марек и завързаха интригата в средата на таблицата

Пред 20 свои фенове Черно море си върна за загубата от Марек като домакин в първото завъртане и в 15-ия кръг удари дупничани на митничния „Бончук” с 3:1. Победата временно изкачва „моряците” на 7-ото място с равни точки с Ботев, който по-късно гостува на шестия Литекс. С голове на Стенио (11’), Коконов (45’) и Манолов (59’) тимът на Никола Спасов събра 21 точки, колкото имат и пловдивчани.

Резервата Кристиян Петков даде надежди на Марек в началото на второто полувреме, когато направи 1:2, но Райков стана от пейката и раздвижи играта на гостите, които стигнаха до трето попадение, дело на Миро Манолов.

Двубоят започна на висока скорост. Черно море осъществи опасна контраатака преди да открие в 11-ата минута чрез непокрития във вратарското поле Стенио, който засече прострелно центриране отдясно.

Курьор можеше да удвои малко по-късно при идентична ситауция, но този път късметът беше на страната на домакините. Матиа се размина с топката.

Около 30-ата минута играта се накъса. Черно море продължи да държи инициативата, а Марек трудно организираше хубави атаки.

Марекчани можеха да изравнят пет минути преди почивката, когато създадоха най-чистото си положение. Кръстовчев беше оставен непокрит, но ударът му бе спасен от Пиргов.

Домакините намалиха три минути след подновяването на играта, когато влезлият на почивката Кристиян Петков се възползва от центриране на Кръстовчев и с глава върна интригата.

Напрежението се покачи след няколко сблъсъка, а феновете на домакините се въодушевиха, като започнаха бурно да скандират „Марек, Марек”.

Треньорът на „моряците” Никола Спасов направи много точна смяна с пускането на Симеон Райков, който внесе свежест в играта на гостите.

Те успяха окончателно да убият интригата в 59-ата минута, когато след грешка на домакините в защита Миро Манолов напредна и от фронтална позиция пред наказателното поле отбеляза великолепно попадение. Топката попадна в горния ъгъл на Михайлов.

В 71-ата минута гол на Коконов не беше признат поради засада, а тонусът в играта на марекчани спадна.

В края опасен удар на Райков профуча покрай вратата на Марек, а след това крилото забави играта с явна симулация.

Така, Черно море спечели втора поредна победа в „А” група и вече е 7-и с 21 точки, на точка от Литекс и първата шестица.

Марек остава на 1-ото място с 12 точки, на 1 от Славия.