3. Черно море победи коравия Марек на „Тича” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море победи коравия Марек на „Тича” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дупничани се преобразиха през второто полувреме и бяха близо до изравняването

Черно море постигна нелека домакинска победа над коравия отбор на Марек в първия двубой от плейофния етап на А група. Срещата на стадион „Тича” завърши с минимален успех с 1:0, като голът бе дело на поляка Марчин Бургхард, който се отличи с красиво попадение.

Отборът на Марек имаше своите шансове да стигне до точката през второто полувреме, като най-чистото положение се откри пред Тодор Колев, който сам срещу вратаря пропусна. Освен това, в началните минути на втората част им бе отменен гол заради засада. Това положение предизвика дискусии след срещата.

С този успех Черно море вече има 34 точки, колкото има и Левски. „Сините” играят от 17:45 ч. срещу последния в класирането Хасково на стадион „Георги Аспарухов”. Следващият двубой на "моряците" е именно на този стадион.

През първото полувреме по-активният отбор на терена беше този на Черно море. Гостите от Дупница предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки, но трудно стигаха до вратата на „моряците”. За цялото първо полувреме футболистите на треньора Тенчо Тенев бяха отправили само един удар към Александър Чанович. Рангел Абушев пое добре на гърди центрира отдясно в наказателното поле и веднага шутира, но прати топката в страни от дясната греда.

В 17-ата минута се случи първото по-опасно положение пред вратата на Марек. Себастиан Ернандес намери много добре Вилиян Бижев в наказателното поле, нападателят отправи силен удар по земя, но вратарят Емил Михайлов излезе навреме и успя да отрази изстрела. Около 60 секунди след това се откри нова страхотна възможност пред домакините да открият резултата. Отново бившият футболист на Лудогорец Ернандес се отличи с добър извеждащ пас – този път към Иван Коконов, който се озова сам срещу вратаря. Михайлов обаче запази дух, скочи навреме и с лявата си ръка успя да отклони топката и след това да я улови.

Последваха спокойни минути на стадион „Тича”, при които двата отбора не предложиха особено качествен футбол. Въпреки това Черно море продължаваше да води играта и да не изпуска инициативата.

В заключителните минути на частта домакините отново вдигнаха оборотите и принудиха дупничани да затегнат здраво защитата. „Моряците” налагаха преса още в половината на Марек, което допълнително затрудни съперника. В 43-ата минута топката лесно бе отмъкната и веднага пусната към Бижев, до когото беше Мартин Кавдански и в опита си да избие топката и да не му позволи да играе с нея бе много близо да си вкара много куриозен автогол.

В крайна сметка усилията на домакините се увенчаха с успех секунди преди почивката. След разбъркване в наказателното поле на Марек, топката попадна в Тодор Паланков, който чукна към границата на пеналта към Марчин Буркхард, и полякът с мощен удар разстреля Михайлов.

След почивката наставникът на Черно море Никола Спасов пусна в игра нападателя Бакари, с което ясно показа какви са намеренията му. В 49-ата минута обаче домакините изтръпнаха, след като топката попадна във вратата им. Абушев посегна към топката след силен дар, но голът не бе зачетен, защото нападателят бе в положение на засада. Това, разбира се, предизвика и гневна реакция от страна на дупничани, но всичко завърши с жълт картон за Емил Виячки.

Отборът на Марек показа друго лице през второто полувреме, поглеждайки много по-смело към вратата на Черно море. В 57-ата минута Тодор Колев се озова на много добра позиция и шутира по земя, Чанович не се намеси особено убедително, но все пак изби в корнер. След неговото изпълнение Илиян Гаров надскочи всички и отправи коварен удар с глава в долния десен ъгъл, но там Кулибали изби от голлинията, като бе много близо вместо това да си вкара автогол. След този ъглов удар отново Кулибали бе в центъра на вниманието с несигурна изява. Този път удари горна греда в опита си да изчисти с глава.

В 71-ата минута се откри най-добрата до момента възможност за Марек. Тогава Тодор Колев се озова напълно сам срещу вратаря, нямаше защитник, който да го притеснява, отправи силен удар, но право в тялото на Александър Чанович.

Въпреки че домакините дадоха в известна степен инициативата на гостите, момчетата на Спасов можеха да стигнат и до втори гол. В 77-ата минута Бакари центрира към Бижев в наказателното поле, последния отправи техничен удар, но Михайлов успя да спаси. Последва добавка, но вратаря отново се намеси  стабилно. Останаха известни съмнения заради това дали топката е преминала голлинията при втория удар. Влезлият като резерва Бакари също имаше възможност да се разпише, но стреля силно в аут в 82-ата минута.

Гостите от Дупница до края се опитаха да стигнат до равенството и да се поздравят с ценна точка, но това така и не се случи.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза