3. Черно море посече Пирин в Благоевград при повторния дебют на Гонзо (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" постигнаха пълен обрат и спечелиха с 3:1 след две попадения на Жоро Илиев и дебютен гол на Кузма

Пирин отстъпи на Черно море с 1:3 в мач от първият кръг на Първа професионална лига.

Това бе и най-резултатния мач в този начален етап от шампионата.

Орлетата поведоха в резултата макар и малко щастливо, но от там насетне последва една наказателна акция на "моряците", които с бързи контри матираха на три пъти своя съперник.

Двубоят започна равностойно, като домакините от Пирин владееха повече топката, но чистите голови положения липсваха в началните минути.

В 17-ата минута след хубаво центриране от корнер на Жори Илиев топката кацна на главата на Пламен Николов, който стреля опасно, но до попадение не се стигна

В 26-ата минута Пирин поведе с първата си ситуация в срещата. Орлетата поведоха след попадение на Владислав Златинов, който отбеляза по изключително щастлив начин, след като футболист на Черно море в опит да изчисти изрита топката в нападателя, след което тя се оплете в мрежата зад Чанович. Това бе 50-ия гол на Златинов в родния елит.

В 36-ата минута главният съдия Станислав Ставров отсъди дузпа за „моряците”.  Опит за центриране на Мишо Венков намери ръката на Александър Башлиев  и последва наказателен удар.

Минута по-късно последва  майсторско изпълнение на Жоро Илиев в центъра на вратата и резултата бе изравнен.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, като в 50-тата минута  Владислав Златинов бе близо до второто си попадение в мача, но Чанович го предотврати. Добър пас на Станислав Костов намери непокрит Златинов, който стреля от малък ъгъл и ударът бе достатъчно добър. Все пак Чанович се намеси добре и изби.

В 61-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Марек Кузма се разписва, след като засече центриране от корнер и прати топката в мрежата. Това бе дебютно попадение с екипа на „моряците” за нападателя.

В 65-тата минута Михаил Венков намери със страхотен пас от фланга, включилият се в атаката Иван Коконов, който оставен сам в пеналта засече топката, но тя премина над вратата. Тук Пирин оцеля.

Само три минути по-късно орлетата нямаха този шанс, след като Черно море вкарва трети гол чрез Жоро Илиев. Бърза контра на "моряците" намери в наказателното поле капитана на отбора, който с техничен и силен удар матира Аргилашки, за да подпечата успеха на варненци.

От тук до края Пирин хвърли всичко сили в атака, но максималното, което постигнаха бе една греда в 81-ата минута дело на Башлиев.