3. Черно море разпиля Видима във Варна и излезе 4-и в „А” група (видео)

Черно море разпиля Видима във Варна и излезе 4-и в „А” група (видео)

Отборът на Черно море постигна изключително важна победа в борбата си за участие в европейските турнири догодина, след като размаза тима на Видима Раковски с 5:0

Отборът на Черно море постигна изключително важна победа в борбата си за участие в европейските турнири догодина, след като размаза тима на Видима Раковски с 5:0. Срещата се игра на стадион „Тича” във Варна и бе първа от програмата на 21-ия кръг на родната „А” група.

Двубоят започна с натиск на „моряците”, които можеха да излязат напред в резултата още в 3-та минута, когато Атанасов центрира отляво, вратарят на Видима се опита да улови, но вместо това отби кълбото в дясната си греда. В 28-ата минута пък, Адемар опита късмета си от средна дистанция, ала топката премина встрани от вратата на Видима.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Камазола изведе по феноменален начин Илиев зад отбраната на гостите, а капитанът на варненци с мощен шут разстреля Пламен Колев за 1:0.

Натискът на домакините продължи и след попадението и в 40-ата минута Черно море вече водеше с 2:0, след като Бранеков подари топката на Дончо Атанасов, който навлезе в пеналта и шутира мощно към долния ляв ъгъл, правейки безпомощен Колев. При удара на Атанасов топката скъса мрежата на вратата.

До края на полувремето зрителите не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при преднина от два гола за варненци.

Втората част пък стартира страхотно за „моряците”, които в 47-ата минута направиха преднината си класическа. Тогава топката бе центрирана от корнер в наказателното поле на Видима, бранителите на гостите изчистиха лошо и кълбото попадна на волето на Атанасов, който не сбърка за 3:0.

След този гол домакините се поприбраха в своята половина и дадоха възможност на тима от Севлиево да организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо кой знае колко опасно пред Илко Пиргов.

Така дойде 74-ата минута, когато Георги Илиев получи на левия фланг и центрира в наказателното поле, където непокритият Ратников засече с десния крак за 4:0
.

До края на мача „моряците” отбелязаха още един гол, който падна в 83-ата и бе дело на завърналия се след лечение на контузия Михаил Лазаров. Тогава той бе намерен в лявата част на наказателното поле на гостите и със силен изстрел по диагонала оформи крайното 5:0.