3. Черно море се разби в Калиакра (видео)

Черно море се разби в Калиакра (видео)

"Моряците" отново преживяха кошмара от преди два кръга

Калиакра (Каварна) разби гостуващия Черно море с 4:0. Само преди два кръга „моряците” бяха разгромени със същия резултат от Монтана. Два гола за успеха на тима на Тони Здравков отбеляза юношата на Левски Четин Садула, а по един добавиха Иван Александров и Марко Марков. Резултатът можеше да е още по-изразителен, но Раденцов пропусна дузпа при 0:0.

Първото полувреме на стадиона в Каварна беше доста оспорвано. В 16-ата минута вратарят на Черно море Денчев спаси дузпа на Раденцов, но в 36-ата Калиакра вече успя да открие резултата в своя полза с чудесен гол на Четин Садула, който отбеляза първото си попадение в родния елит. След почивката домакините бързо удвоиха преднината си чрез Иван Александров, който се възползва от поредна грешка в отбраната на Черно море. Отборът на Стефан Генов се опита да се върне в мача, но беше попарен от нови два гола, които бяха дело на Марко Марков и Четин Садула.

Успехът изкачи Калиакра на 11-ото място в класирането с актив 13 точки, с 3 над опасната зона. Черно море пък се понижи с една позиция и вече е 9-и с 18 пункта.

Калиакра започна по-добре мача. В 9-ата минута Денчев се справи с удар на Раденцов от фаул. В 12-ата минута Юруков изненада Господинов, също от свободен удар, но за щастие на вратаря топката не попадна в мрежата му.

В 15-ата минута домакините получиха право на дузпа, след като четири минути преди това реферът Ал. Костадинов прецени, че такава няма при подобна ситуация – задържане в наказателното поле. Денчев обаче се метна в долния ляв ъгъл и отрази удара на Раденцов от бялата точка.

Черно море натисна в следващите минути. Превъзходството на гостите доведе до разбърквания в наказателното поле на Калиакра, но до нищо повече.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Калиакра излезе с гол аванс. Юношата на Левски Четин Садула бе изведен сам срещу Денчев и с прецизен фалцов удар направи 1:0.

С началото на втората част отново той бе изведен очи в очи със стража, но този път вратарят излезе предвидливо и изби.

Калиакра все пак стигна до втори гол. Това стана в 51-ата минута, когато Николай Петров хитро изведе Иван Александров сам срещу Денчев и деветката на каварненци намери мрежата с шут под плонжа на вратаря.

Треньорът на Черно море Стефан Генов мигновено реагира и пусна в игра тежката артилерия – Марио Жардел и Георги Божилов. Първият имаше шанс да намали изоставането в 56-ата минута, но не успя да укроти кълбото. В 65-ата минута отново той можеше да намали резултата, но центрирането към него се оказа твърде високо.

Калиакра реши всичко с два бързи гола между 75-ата и 77-ата минута. Първо Марко Марков се разходи из защитата на гостите и разстреля Денчев за 3:0. Две минути по-късно Четин Садула с удар от границата на пеналтерията оформи крайното 4:0.

Победата на Калиакра е трета от 13 мача, докато Черно море инкасира седмо поражение и остана на 7 точки от зона Лига Европа.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА