3. Черно море смачка Ботев (Пд), но би само с 1:0 (ВИДЕО)

Черно море смачка Ботев (Пд), но би само с 1:0 (ВИДЕО)

Атанас Илиев донесе успеха

Черно море постигна минимална, но много ценна победа с 1:0 над Ботев Пловдив в мача им от 11-ия кръг в efbet Лига. Героят на "Тича" беше Атанас Илиев, който вкара победния гол в 19-та минута.

Мачът започна чудесно за домакините, които се възползваха от лоша подредба на защитата на Ботев Пловдив и топката стигна до Александър Василев. Той не се поколеба и стреля с десния крак, но в 13-ата секунда топката кацна на напречната греда.

В 8-ата минута Даниел Кайзер спаси с крак удар от малък ъгъл на Мазир Сула, който нахлу отдясно в наказателното поле и стреля по земя. След като вратарят изби, топката попадна на крака на Александър Василев, но неговият удар мина над вратата.

Натискът на Черно море даде резултат в 19-ата минута. Тогава при една отклонена от футболист на Черно море топка, Антоан Конте допусна тя да мине покрай него и да стигне до Атанас Илиев. Той се оказа на чиста позиция в наказателното поле и безпощадно порази вратата на един от бившите си отбори!

В средата на първата част двамата най-активни играчи на домакините в атака - Василев и Илиев, комбинираха добре. Василев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, откъдето голмайсторът на Черно море стреля с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб. Пабло Гарсия опита мерника си от средна дистанция след половин час игра, но мерникът му изневери и топката мина встрани от вратата на Кайзер.

Черно море започна с натиск второто полувреме. Виктор Попов центрира отдясно. В наказателното поле топката стигна до Пашеко, който стреля, но топката бе блокирана. След това тя стигна до Василев, чийто удар пък бе спасен от Даниел Кайзер. В 64-ата минута Мазир Сула проби през центъра и стреля извън границата на наказателното поле, но топката мина току над вратата на Ботев Пловдив.

Гостите отговориха с удар с глава на Константинос Балоянис в 69-ата минута, който бе неточен.  Атанас Илиев можеше да вкара втория си гол в мача, след като в 74-ата минута Мазир Сула центрира много добре отдясно, а Илиев засече с воле, но вратарят на гостите изчисти топката в корнер.

С победата си варненци събраха 27 точки - само една по-малко от Локомотив Пловдив, който продължава да е на върха. Ботев пък е 11-ти с 9 пункта.

Черно море - Ботев Пд 1:0
1:0 Атанас Илиев 19

Стартови състави:

Черно море: Дюлгеров, Атанасов, Дробаров, Попов, Панов, Панайотов, Пабло Гарсия, Василев, Пашеко, Сула, Илиев

Ботев Пд: Кайзер, Там, Секулич, Попов, Етоо, Акере, Конте, Калдерон, Нади, Балогианис, Колев