3. Черно море вкара "само" три безответни гола на "канарчетата"

Черно море вкара "само" три безответни гола на "канарчетата"

На два пъти за тима на Никола Спасов се разписа Георги Какалов (33’ и 60’), а веднъж бе точен Мирослав Манолов (82’).

Черно море победи Ботев (Пловдив) с 3:0 в среща от 4-ия кръг на „А” група, който се игра на стадион „Тича” във Варна. На два пъти за тима на Никола Спасов се разписа Георги Какалов (33’ и 60’), а веднъж бе точен Мирослав Манолов (82’).

Това бе втори успех за бронзовите медалисти през настоящата кампания. След 4-ото си поражение пловдивския Ботев все повече се доближава към „Б” група.

През целия мач на терена имаше само един отбор, този на домакините от Черно море. Възпитаниците на Никола Спасов започнаха с атаки към вратата на „канарчетата” още от първата минута на срещата. Пропуски пред Велинов направиха последователно Борносузов, Манолов и Какалов. Добра ситуация се откри пред играча на Ботев Кабу в 22-ата минута, но до попадение не се стигна.

6 минути по-късно Кабу бутна без топка Дяков и главният съдия Георги Йорданов му показа директен червен картон. В 33-ата минута резултатът бе открит. Борносузов стреля опасно, вратарят Велинов отби, топката обаче се озова в Какалов и той без проблеми направи 1:0.

До края на първите 45 минути „моряците” имаха още няколко добри положения за гол, но до втори гол не се стигна.

На полувремето Спасов извади от игра Алекс и го замени с Жоро Илиев.

Събитията на терена след почивката не се промениха. Черно море атакуваше, Ботев се бранеше. След нова порция пропуски на Манолов и компания, резултатът стана 2:0 в 60-ата минута.

Илиев центрира отлично към Какалов и нападателят вкара втория си гол в срещата. Много добър мач за домакините направи дошлият от ЦСКА Ели Маркес. Халф-бекът имаше отличен шанс за трети гол, но го пропиля в 62-ата минута.

Феновете на Черно море подкрепяха бурно своя отбор и до 75-ата минута видяха още няколко невероятни пропуски от страна на любимците си.

В 82-ата Миро Манолов реализира трето попадение за своя тим, след като намери отлично топката от въздуха с левия си крак и не остави никакви шансове на Велинов.

До края на мача резултатът остана непроменен. Черно море победи Ботев с 3:0 и спечели 6-ата си точка от началото на сезон 2009/10. Ботев са без точков актив и с голова разлика 2:14.