3. „Черноморец – Бургас” победи Равда в контрола с 2:1

„Черноморец – Бургас” победи Равда в контрола с 2:1

Под непрестанния дъжд на стадион „Лазур” двата отбора изнесоха един мъжки и коректен двубой

Под непрестанния дъжд на стадион „Лазур” двата отбора изнесоха един мъжки и коректен двубой, в който надделя по-класния тим на домакините. Пламен Крумов откри след хубава комбинация в наказателното поле на гостите още в 3-та минута. Последва силен натиск на „акулите” и в 23 мин.

Георги Андонов след самостоятелна акция покачи на 2:0. До края на полувремето бургаския тим беше по-настойчив, но до ново попадение във вратата на Равда не се стигна. През второто полувреме дъждът още повече се засили и накара футболистите да играят на предела на възможностите си.

Верен на практиката в първите контроли да се използват всички футболисти, Красимир Балъков заложи на изцяло нова единайсеторка. Черноморци имаха териториален превес, но при една контраатака Петър Колев успя да надиграе защитата на домакините и да отбележи почетен гол за новаците в Източната „Б” група.

В края на срещата опасни изстрели към вратата на Равда отправиха Тони дос Сантос, Мартин Тошев, Роберто Карбони и Костадин Дяков, но резултатът се запази непроменен. Следващият мач на стадион е в понеделник, „Лазур” когато „Черноморец – Бургас” ще срещне тима на Созопол.

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч