3. Черноморец допусна Левски да вземе лесен успех в Бургас (СНИМКИ+ВИДЕО)

Черноморец допусна Левски да вземе лесен успех в Бургас (СНИМКИ+ВИДЕО)

Карвальо вкара головете за първата победа на софиянци край морето от 2007 г. насам

Левски спечели важна победа с 2:0 при гостуването си в Бургас на местния Черноморец в първия пролетен кръг на А група “News7 футболно първенство”. Успехът до голяма степен обаче дойде лесно за столичани, защото бургазлии допуснаха фрапиращи грешки и при двата гола в своята врата, автор на които стана Базил де Карвальо. Траян Дянков и Стоян Колев се превърнаха в грешниците за домакините. Първият бе виновен при първия гол в 39-ата минута, а вторият при втория в 45-ата минута. Но не трябва да се пренебрегва агресията, която упражниха софиянци от самото начало на срещата. Преди попаденията си те удариха две греди, а наставникът на „акулите” Димитър Димитров трябваше да извършва ранна принудителна смяна, като Гаел се контузи още в 16-ата минута.

Днес Левски, който постигна първа победа на "Лазур" от 6 години насам, беше воден от Николай Митов заради наказание за един мач на старши треньора Илиан Илиев.

С днешната победа Левски временно се изкачи на първото място в класирането с актив от 40 точки, с 2 повече от шампиона и есенен първенец Лудогорец, който от 18:00 ч приема Черно море.

Левски пое инициативата от самото начало. Гостите, които днес играха в бели екипи, се опитаха да се настанят трайно в половината на домакините, като атакуваха най-често по крилата.

В 5-ата минута удар на Прохазка по диагонала от наказателното поле бе избит от Стоян Колев с върха на пръстите.

Постепенно играта се накъса заради някои груби влизания, като Гаел от състава на Черноморец получи контузия и трябваше да бъде сменяван принудително. Това със сигурност се е отразило негативно на замисъла на Димитър Димитров-Херо.

Левски удари две поредни греди между 26-ата и 32-ата минута. Първо фалцов шут на Гаджев от далечен свободен удар кацна на напречната греда, а после Гари Родригес бе изведен от Пламен Илиев абсолютно сам срещу вратаря Колев, но силният му шут срещна страничния стълб. При добавката пък Карвальо можеше да реализира, но стреля слабо и бранител изчисти пред голлинията.

Черноморец, който в никакъв случай не стоеше статичен, създаде най-сериозното си положение минута по-късно, когато Балтанов получи топката на точката на дузпата от активния отляво Крум Стоянов, но ниският му удар бе избит с крак от Пламен Илиев.

Веднага в следващата ситуация Левски откри резултата. Карвальо получи топката пред пеналтерията и с едно докосване елиминира Дянков. Нападателят навлезе сам в наказателното поле и с удар под гредата направи 1:0 в 39-ата минута.

Стоян Колев отрази опасен шут на Мулдер от малък ъгъл преди да допусне лековато втори гол в своята врата. Той не успя да се намеси адекватно с изтичането на редовните 45 минути, когато непокритият Карвальо засече с глава центриране отляво на Нуно Пинто в обсега на национала, но Колев не успя да отрази топката и тя влезе за втори път в мрежата му. Това бе 15-ият гол на родения в Сенгал таран с френски паспорт.

До почивката шут на Гари Родригес след самостоятелна акция мина покрай същия този ляв ъгъл в аут.

Черноморец започна по-активно второто полувреме. Балтанов обаче засече крайно неточно центриране отдясно на Филипов. На другия фронт Рамос също стреля неточно. В 62-ата минута Терзиев засече центриране от корнер към обратния ъгъл. Няколко сантиметра обаче лишиха бранителя от по-голяма точност.

Постепенно темпото спадна. Играта загрубя, бяха раздадени три жълти картони, а Милиев и Мулдер трябваше да получават медицинска помощ.

Венелин Филипов се освободи добре 10 минути преди края, но стреля право в ръцете на вратаря Илиев. В следващата минута Стоян Колев изби удар на Гаджев отблизо, а в добавеното време трети гол на Карвальо не бе признат поради засада.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев (Пд) в събота от 15 ч, а Черноморец има визита на ЦСКА в неделя от 15:45.

10   Ботев Вр 16 Ключови думи: Левски
Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч