3. Черноморец и Черно море не се победиха в зрелищна контрола

Черноморец и Черно море не се победиха в зрелищна контрола

Преди началото на двубоя беше направено официално представяне на играчите и треньорското ръководство на „акулите”

Отборите на Черноморец (Бургас) и Черно море (Варна) не се победиха в зрелищна контролна среща завършила при резултат 2:2. Двубоят се игра на стадион "Лазур" и бе официално представяне на бургаския тим за новия шампионат пред собствената  публика.

В срещата по - мобилизирани влязоха домакините и още в първите минути създадоха няколко опасности пред противниковата врата. При една от тези опасности падна и първия гол в срещата дело на едно от новите попълнения на "акулите" Ибрахим Ака, който в 8-та минута прехвърли Илко Пиргов след хубав изстрел с глава. След гола пасив за "моряците" те се хвърлиха да изравняват и първо юношата Капитанов пропусна, след което и изстрел на Дончо Атанасов като по чудо не влетя в мрежата на бургазлии. Натиска на варненци все пак доведе до резултат и в 36-тата минута те изравниха, макар и с голяма доза късмет, тъй като при центриране от корнер и последвал рикошет топката се оплете в мрежата на вратата пазена от Стоян Колев.

Втората част започна с масиран натиск на Черноморец (Бургас), като още в 5-тата минута от подновяването на играта Ака излезе очи в очи с Пиргов, но се засуети и стреля в аут. В 62-та минута Дончо Атанасов нацели гредата след центриране от корнер. Само минута по - късно "акулите" отвърнаха на удара и вкараха гол дело на Христов. В 66-тата минута венецуелската перла на Черно море Паломино излезе сам срещу вратаря, но пропусна от чиста позиция. Все пак "моряците" натиснаха здраво педалите и девет минутки преди края повратливия естонец Даниил Ратников изравни статуквото за 2:2.

Ето и състава на  Черно море: 26 И. Пиргов 25 А. Александров 15 С. Александров 18 И. Янев 55 Р. Колев 21 Г. Илиев 23 С. Симеонов 13 И. Капитанов 14 Г. Божилов 8 Д. Атанасов 9 Х. Паломино;