3. Черноморец надделя над Пирин (ГД) като гост и записа четвърта поредна победа (снимки)

Таско Тасков гони помощник-треньора на неврокопчани

Черноморец победи Пирин (Гоце Делчев) с 1:0 като гост в среща от 11-ия кръг на „А” група. Единственият гол вкара Уатара в 26-ата минута.

Въпреки че домакините владееха инициативата през повечето време, те не успяха да превземат вратата на Стоян Колев. За това дейно помогна и реферът Таско Тасков. Той отстрани през втората част помощник-треньора на неврокопчани Минчо Минчев за бурни протести.

Мачът в Гоце Делчев започна с минута мълчание в памет на бившия изпълнителен директор на Черноморец Тодор Хънков, който е легендарен хандбалист.

Домакините започнаха по-добре. В 4-ата минута Драги Коцев беше изведен сам срещу вратаря Стоян Колев, но се засуети и последвалият му удар бе блокиран от Терзиев. Три минути по-късно Марчев преодоля двама бранители и шутира от границата на пеналтерията, но Стоян Колев със сетни усилия изби.

Последваха силни минути и за гостите от Бургас. В 15-ата минута Уатара навлезе на скорост в наказателното поле, ала стреля над вратата. 10 минути по-късно обаче той не сбърка като оползотвори извеждащо подаване на Димов и с прехвърлящ удар над вратаря Абдиков направи 1:0.

До почивката домакините се опитаха да изравнят, но и съдията Тасков помогна това да не се случи. Той не отсъди нарушение срещу Борислав Хазуров на границата на наказателното поле, което бе видно и от трибуните.

Почивката дойде с гол преднина в полза на Черноморец, въпреки териториалното превъзходство на Пирин.

През втората част Пирин натиска с цел да изравни. С дружни усилия обаче защитата на гостите и вратарят Колев се справиха с набезите на неврокопчани. Междувременно помощник-треньорът на Пирин Минчо Минчев,  който наскоро бе наказан от Дисциплинарната комисия, бе отстранен от рефера Таско Тасков заради бурни протести срещу отсъжданията му.

Иначе Хазуров веднъж стреля с глава към горния ъгъл, но Стоян Колев успя да спаси. Националния вратар отрази всички удари в очертанията на своята врата.

И в даденото от Таско Тасков 5-минутно продължение домакините опитаха да изравнят, но не успяха да намерят път към вратата на гостите.

Така Черноморец записа четвърта поредна победа в „А” група и се изкачи на 5-ото място в класирането с актив от 18 точки, на 3 от зона „Лига Европа”. Пирин (Гоце Делчев) спази традицията или да побеждава, или да губи – в този случай претърпя поражение – и заема 7-ата позиция с 15 точки.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА