3. Черноморец победи и Щутгарт

Черноморец победи и Щутгарт

Нова престижна победа извоюва отборът на Красимир Балъков в предсезонните контроли. В приятелски мач бургазлии се наложиха над втория тим на Щутгарт с 2:0, след голове на Жеков и Ремзи през второто полувреме.

Мачът премина равностойно, като през по-голямата част от игровото време, „акулите” имаха лек териториален превес. Още във втората минута опасен изстрел на Роберто Карбони мина на сантиметри край страничната греда, а малко по-късно отново той пропусна да се разпише от удобна позиция.

И отборът на Щутгарт имаше на два пъти шанс да стигне до голово попадение но вратарят Стоянов реагира много добре след удари на домакините.

През второто полувреме и двамата треньори извършиха много смени като в игра влязоха всички футболисти, които бяха на резервната скамейка. На два пъти отново „черноморци” бяха близо до гола, но пропуски направиха Георги Божилов и Костадин Дяков.

В 81-та минута Марин Петров центрира от фаул в наказателното поле, Георги Божилов продължи с глава към Станислав Жеков, който надскочи всички в полето и отбеляза първото попадение за гостите.

Само три минути по-късно отново Божилов се освободи от прекия си пазач и подаде към Ремзи, който бе заел добра позиция в наказателното поле на Щутгарт и с техничен прехвърлящ удар за втори път огорчи домакините.

Двубоят премина при високо темпо, непрестанен дъжд и силен вятър, но на отлично подготвен терен. Имаше твърди единоборства, но в рамките на позволеното като не се наложи на лекарските екипи да влизат на терена.

Мача, поради леки настинки пропуснаха Пламен Крумов, Траян Дянков, и Адриан Фернандес. От утре обаче и тримата започват тренировки.

С тази победа Черноморец продължава успешната си серия, като в досегашните мачове отборът постигна девет поредни победи. Утре възпитаниците на Красимир Балъков ще тренират веднъж, а след обяд ще посетят големия търговски център в Метцинген, където ще направят шопинг тур.