3. Черноморец победи Локо (Пд) в снежна виелица в Поморие (видео)

Черноморец победи Локо (Пд) в снежна виелица в Поморие (видео)

Юноши донесоха успеха в четвъртата контрола на "акулите"

Отборът на „Черноморец-Бургас” победи с 2:0 тима на „Локомотив” Пловдив в своята четвърта контролна среща от началото на зимната подготовка. Срещата започна с час закъснение заради снеговалежа, тъй като трябваше да се почисти градският стадион в Поморие.

С двубоя приключи първият подготвителен лагер както на бургазлии, така и на пловдивчани.

Черно-белите имаха няколко положения за гол, но изстрелите на Христо Златински, Четин Садула и Станислав Маламов бяха неточни. В началото на второто полувреме Запрян Запрянов проби по лявото крило, след което подаде към Аристид Бахин. Нападателят обаче отправи слаб удар от 10-ина метра и вратарят на Черноморец изби в корнер.

В 70-та минута, току що влязъл в игра за Черноморец, Милчо Ангелов засече много добро центриране на Крум Стоянов и отбеляза за 1:0. Крайното 2:0 оформи друг юноша на клуба Станислав Дрянов, който беше изведен от Преслав Йорданов, и с много елегантен удар прехвърли стража на гостите от Пловдив.

Състав на Локо (Пд)
: Йордан Господинов (55-Минко Жилков), Костадин Марков (45-Георги Мечечиев), Валери Георгиев, Мартин Кавдански, Атанас Атанасов, Даниел Георгиев, Христо Златински, Диего Фераресо (45-Запрян Запрянов), Четин Садула (63-Христо Стамов), Аристид Бахин, Станислав Маламов (63-Серафим Михайлов).

Състав на Черноморец: Дашев, Трифонов, Терзиев, Дянков, Филипов, Фо-Поре, Лола, Гаел, Траянов, Цонков, Боли /Стоянов, Балтанов, Паланков, Дрянов, Йорданов, Башлиев.

Треньорът на Локомотив (Пд) Стефан Генов заяви: „Атмосферните условия бяха много тежки за игра – снеговалеж, придружен със силен вятър. До 60-ата минута мачът бе равностоен, след което домакините направиха доста смени и бяха по-свежи от нас. Не можех да пусна в игра Котев, Ковачев, Станков, Стефанов и Абушев, защото се оплакват от травми. Въпреки това ние имахме 2-3 добри положения, но не успяхме да ги реализираме. На този етап резултатът от контролите не е толкова голямо значение. По-важното е да разиграваме продължително топката и да избистряме облика на отбора за пролетния полусезон.”

В неделя футболистите на Локомотив имат почивен ден, а първото занимание за седмицата ще е в понеделник от 14 часа на Лаута.

След края на срещата старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров сподели пред медиите, че е доволен от свършената работа през първия зимен лагер. „Това, от което не съм доволен е селекцията, тъй като дошлите на проби до този момент футболисти не задоволяват нашите изисквания”, сподели Димитров. Той каза още, че все пак един от тях ще остане в тима. Това е Янис Юсеф, който играе като вътрешен халф.

Днес приключи първият лагер на черноморци. Утре ще бъде даден ден за почивка на футболистите, а в понеделник всички се събират отново в Бургас. Следваща седмица ще бъдат обявени и датите за втория зимен лагер на тима.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч