3. Черноморец прати Левски в ада след 1:0 в Ловеч

Черноморец прати Левски в ада след 1:0 в Ловеч

Шампионите допуснаха безпрецедентна трета поредна загуба в „А” група, куриозен гол на капитана Дянков донесе трите точки за „акулите”

Кризата в българския шампион Левски се задълбочи още повече, след като „сините” загубиха с 0:1 от Черноморец в символичното си домакинство в Ловеч от 7-ия кръг на „А” група. Като цяло момчетата на Ратко Достанич бяха по-добрият тим на терена и създадоха няколко нелоши положения за гол, които обаче бяха пропуснати с лека ръка. „Акулите” пък затвърдиха доброто си представяне от началото на сезона и записаха нова победа, която ги доближи максимално до лидера ЦСКА.

Първото полувреме на градския стадион в Ловеч бе доста скучно и двата отбора така и не стигнаха до чисто голово положение. Все пак Левски бе по-активният тим на терена, който задържаше повече топката, но без да създава никакво напрежение за Паскал Борел и отбраната, която действаше пред него. Пробивите на Жоазиньо и Зе Соарес по двете крила така и не доведоха до нещо по-опасно.

Втората част започна далеч по-интересно и още в 49-ата минута гостите от Черноморец можеха да поведат в резултата. Гонзалес нахлу от дясно, центрира остро към навлизащия Фернандес, който засече топката, но Цветан Димитров спаси неговия удар. В ответната атака пък капитанът на Левски Живко Миланов пробва интересен удар от воле с левия крак, който бе спасен без проблем от Борел.

Стигна се до 51-ата минута, когато малко изненадващо Черноморец успя да поведе в резултата. След заучено изпълнение на пряк свободен удар, топката бе центрирана към капитана Дянков, който стреля параболично с глава и изненада излезлия напред Цветан Димитров – 0:1. Моментално футболистите на Левски наложиха натиск и се пренесоха изцяло в половината на Черноморец. Йовов, Зе Соарес и Жоазиньо непрестанно тормозеха отбраната на гостите и създаваха напрежение пред вратата на Борел.

Първото опасно голово положение за „сините” обаче дойде едва е 72-ата минута, когато Жоазиньо центрира отлично на главата на непокрития Ортега, който от 2 метра не успя да насочи топката във вратата и я прати високо в аут. Малко по-късно пък Борел се размина с една дълга топка, Ортега го надбяга,  но не успя да прати коженото кълбо в опразнената врата.

Натискът на Левски се увеличи още повече и в последните минути на двубоя „сините” имаха още едно страхотно положение, но и то бе пропиляно. Георги Христов получи топката в наказателното поле, освободи се от своя пазач и имаше цялото време на света да насочи топката в мрежата на Борел, но вместо това стреля силно с левия крак и стражът на гостите спаси.

Така резултатът остана непроменен и Левски записа трета поредна загуба в родния шампионат – нещо, което едва ли някой е очаквал да се случи. След този мач Черноморец отново се изравни на върха в класирането с ЦСКА, като двата отбора имат по 19 точки, но головата разлика на „акулите” е по-лоша от тази на „армейците”. Левски пък е на незавидното 9-о място с едва 9 точки в актива си.

Класиране в "А" група преди утрешния мач между Пирин и Локо (Пд).