3. Черноморец продължава напред за купата след разгром в Сандански

Черноморец продължава напред за купата след разгром в Сандански

Отборът на „Черноморец-Бургас” се класира за следващия кръг в турнира за купата на България след като победи тима на „Вихрен” Сандански като гост с 5:0. „Акулите” тотално доминираха през всичките 90 игрови минути и съвсем заслужено си осигуриха участие в следващия етап на турнира.

Още в 13-та минута Рикардо Андре откри головата сметка за гостите с много силен шут, след като Лис Муйтис му свали отлично топката. „Акулите” имаха пълно териториално преимущество и владееха инициативата. При поредната атака Муса Койта засече топката във вратата с шпагат за 2:0, след като преди това вратарят на домакините изби удар на Муйтис. Бургазлии не спираха да обсаждат вратата на Вихрен и на няколко пъти само късметът и добрите изяви на вратарят Симеонов спасяваха Вихрен от нови попадения. В 36-та минута футболистите на Черноморец направиха резултата класически, след като Енис Хайри се разписа след изпълнението на корнер.

В началото на втората част бяха извършени две смени за гостите и в игра се появиха Пламен Крумов и Георги Терзиев, съответно на мястото на Георги Андонов и Енис Хайри. В последвалите минути „акулите” отново регистрираха няколко пропуска, при които Фернандес и Крумов бяха много близо до реализиране на гол. В 77-та минута резултатът стана 4:0, след добавка на Адриан Фернандес, а само 3 минути по-късно Лис Муйтис оформи крайното 5:0, след хубав пас на Фернандес.

Така „Черноморец” очаква жребия а 1/8 финалите, когато ще разбере следващия си съпрник в турнира за купата на България.

Берое с голямо празненствo в съблекалнята на "Герена"

Старозагорци победиха с 2:0 Левски