3. Черноморец с чисто 3:0 над Ботев в контрола (видео+снимки)

Черноморец с чисто 3:0 над Ботев в контрола (видео+снимки)

"Акулите" си "върнаха" на "канарите" за отпадането от Купата

Отборът на Черноморец (Бургас) спечели и четвъртата си контрола от зимната си подготовка, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Ботев (Пловдив). Това бе малък реванш за "акулите" за отпадането им от турнира за Купата на България на осминафиналите, когато те отстъпиха с 1:2 именно пред тима на Ботев.

Срещата се игра на изкуствения терен в Поморие. До момента "акулите" биха Созопол с 5:1, Спартак (Варна) с 2:1 и Светкавица с 4:0, а "канарчетата" не бяха допускали гол в проверките си след 4:0 над Септември (Симитли) и 3:0 над Черноморец (Поморие).

На трибуните имаше солидна агитка на бургазлии от около 200 човека, а иначе двубоят бе изгледан от националния селекционер Любослав Пенев.

Иначе двубоят се игра при сравнително меко време, с прехвърчащ сняг и започна равностойно за двата тима, които бяха излезли с възможно най-доброто за този мач.

Първото по-интересно положение дойде в 21-ата минута, когато Деян Христов стреля силно извън пределите на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В следващата атака пък новият вратар на Ботев, който дойде от Монтана - Христо Иванов, трябваше да се намесва, след като играч на "акулите" бе останал очи в очи с него.

Десетина минути по-късно Деян Христов отново имаше шанс да се разпише, но този път изстрелът му бе избит от Стоян Колев.

Така се стигна до 35-ата минута, когато "акулите" успяха да излязат напред в резултата след попадение отблизо на Апиф.

Този гол шокира пловдивчани и секунди след подновяването на играта те вече изоставаха с 0:2, след като Венци Христов шутира от около 15 метра, кълбото рикошира леко в бранител на "канарите" и влетя в мрежата им.

Веднага след това попадение Ботев имаше шанс да намали, ала ударът на Деян Христов попадна право в ръцете на Стоян Колев.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за бургазлии.

Втората част премина под далеч по-ниско темпо, а още в 47-ата минута исканият от Левски капитан на Ботев - Тодор Неделев пропусна хубава възможност, след като не си пое добре една сгрешена топка от бранителите на "акулите" и вместо да остане очи в очи със стража на Черноморец си скъси ъгъла и се наложи да центрира в пеналта, където нямаше никой.

Последва опасен удар на влезлия на почивката Димитър Телкийски от фаул, който бе спасен от резервния страж на Ботев - Армандо.

Така дойде 60-ата минута, когато трансферната цел на Левски - Неделев, напусна терена контузен, което тотално разстрои играта на "жълто-черните".

В 68-ата минута Милен Радуканов трябваше да замени принудително и Ивайло Димитров.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Дяков центрира отдясно в пеналта на Ботев, където Преслав Йорданов изпревари отбраната на пловдивчани и засече за крайното 3:0.

Стартови състави:

Черноморец Бургас: Стоян Колев, Олембо, Траян Дянков, Николов, Жереми Фолоре,  Радостин Кишишев, Цветомир Цонков, Атиф Ласеман, Меди, Преслав Йорданов

Ботев Пловдив: Христо Иванов, Емил Аргиров, Венци Бонев, Ангел Рахов, Ивайло Димитров, Светослав Петров, Христо Телкийски, Йордан Христов, Петър Атанасов, Тодор Неделев (к), Деян Христов