3. Черноморец взе трудна победа в Гоце Делчев

Черноморец взе трудна победа в Гоце Делчев

„Акулите“ постигнаха втората си победа в „А“ група

Отборът на Черноморец постигна много важна победа на терена на Пирин (Гоце Делчев) с 3:2. За „акулите“ точни бяха Кавдански, Аммари и Маркиньо, докато за домакините се разписаха Пиргов и Лазаров от дузпа.

Гостите започнаха по-добре двубоя и при първата си по-опасна атака поведоха. В 14-ата минута след центриране от корнер куп играчи в наказателното поле на Пирин се размина с топката, тя достигна до Мартин Кавдански, който необезпокояван, изведе тима на Димитър Димитров напред в резултата.

След попадението на „акулите“, домакините се активизираха. След няколко пропуска на Близнаков, Алба и Пиргов, точно бранителят успя да изравни резултата. След колективна грешка в отбраната на Черноморец, Пиргов се извиси над всички и с глава направи резултата 1:1.

Само три минути по-късно обаче Аммари върна преднината за гостите. Фонсека проби много добре, влезе в наказателното поле, върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Аммари с много точен удар по земя отбеляза втория гол за „акулите“.

В края на първата част отново Аммари имаше възможност да се разпише, но само добрата намеса на вратаря на Пирин Абдиков предотврати трето попадение във вратата му.

В 58-ата минута „акулите“ отбелязаха и трето попадение. Маркиньо бе изведен сам срещу вратаря на домакините Абдиков, португалецът успя да прехвърли стража на Пирин и на практика реши изхода от двубоя.

15-ина минути преди края обаче домакините получиха възможност да изпълняват дузпа. Глупаво нарушение на Филипо срещу Близнаков на границата на наказателното поле даде възможност на Лазаров да изпълнява дузпа. Капитанът на Пирин се засили, Дашев усети ъгъла, но не успя да спаси и резултатът беше намален.

До края на двубоя домакините имаха възможности за изравняване, но пропуски Близнаков и Марчев, а в последната минута на даденото от съдията продължение топката на два пъти бе избита от голлинията от ранители на Черноморец.

След тази победа тимът на Черноморец се измъква от зоната на изпадащите, като събра шест точки, а Пирин (ГД) остава на последната позиция с една-единствена точица след шест изиграни кръга.
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА