ЧУДЕСНО! Младежите биха Израел с 1:0 (ВИДЕО)

Никола Илиев наказа третите в Европа

Младежкият национален отбор на България до 21 години записа изключително ценен успех с 1:0 над връстниците си от Израел в квалификация за Евро 2025. Попадението срещу третите в света заби Никола Илиев от ЦСКА 1948. Офанзивният халф, собственост на Интер, се разписа 5 минути след почивката на стадион "Александър Шаламанов" в "Овча Купел", за да хвърли в екстаз своите съотборници, а също и феновете. Това бе и отличен подарък за селекционера Александър Димитров, празнуващ своя 49-и рожден ден.

Илиев, който вече има опит и за първия тим на България, се оползотвори груба грешка в защитата на гостите, след като бранител в "небесносиньо" опита да върне към вратаря Томер Зорфати, но Мартин Сораков разчете действията му и я отне, след което намери своя съотборник, а той прояви търпение в наказателното поле преди да стреля точно.

Победата е първа през кампанията за отбора на Александър Димитров, стартирал с разочароващо 1:1 като гост на Естония. За последно "лъвовете" спечелиха квалификация през есента на 2021 година след 5:0 над Гибралтар.

Първата част бе с превес за трикольорите, но на два пъти Петър Андреев от Локомотив Пловдив не бе прецизен в завършващата фаза. След почивката отбраната на България проспа ситуация, която позволи на Анан Халаили да излезе очи в очи с Пламен Андреев, но вратарят на Левски излезе добре и успя да затвори нападателя на Макаби Хайфа. Само 60 секунди по-късно дойде и попадението на Илиев за 1:0. Последваха нервни минути, в които Израел видимо изпитваше раздразнение от негативния резултат. В заключителните минути Асен Митков бе спънат в наказателното поле, но главният съдия прецени, че става въпрос за симулация и вдигна жълт картон на халфа. До края селекционера на България успя да оплатни добре отбраната, пускайки в игра Емануеле Мирчев, Даниел Хвойнев и Николай Златев.

България U21 - Израел U21 1:0
1:0 Никола Илиев (50'|

България: 23. Андреев, 2. Стойчев, 5. Йеленкович, 4. Петров, 15. Атанасов, 20. Стоянов, 6. Ценов, 8. Шопов, 11. Андреев, 9. Николов, 10. Илиев;

Израел: 1. Дзарфати, 6. Азулай, 2. Феинголд, 3. Шакед Шломо, 12. Фучс, 15. Абед, 20. Дзенет, 21. Кранчеполски, 9. Горно, 7. Халаили, 19. Ганах;