3. Дъждовно 3:1 за Левски над Монтана

Дъждовно 3:1 за Левски над Монтана

Шампионите на 4 точки от вечния враг ЦСКА. Отличен Жоазиньо с гол и две асистенции, Жоро Христов с първо попадение в "А" група от месец май

Левски победи безпроблемно Монтана в среща от 14-ия кръг на „А” група. Двубоят под дъжда на стадион „Георги Аспарухов” завърши 3:1 за шампионите.

Отличен мач за „сините” направи бразилецът Жоазиньо, който вкара гол и се отчете с две асистенции. Жоро Христов пък вкара за пръв път в „А” група от месец май.

След този успех тимът, воден от Тони Здравков и Георги Иванов – Гонзо вече има 26 точки в своя актив, колкото третия в класирането Черноморец и на 4 точки от вечния враг ЦСКА. Новакът Монтана е 11-и със 17 точки, а лидер продължава да е Литекс с 32.

Срещата започна доста спокойно като шампионите не се хвърлиха в атаки към вратата на Жанков. Едва след 15-ата минута „сините” поеха инициативата и опасностите пред вратата на новака в „А” група започнаха да се редуват една след друга.

В 21-ата минута Жоазиньо бе изведен сам срещу Цанков, но ударът му мина покрай вратата. Последва шут на Тасевски, спасен от стража на белите.

В 26-ата минута Левски поведе в резултата. Жоазиньо центрира остро от ъглов удар и Луис Едуардо си отбелязва автогол, опитвайки да изчисти топката с пета.

Дъждът продължи, а Жоро Христов изпусна две добри положения за втори гол. Все пак в 42-ата минута нападателят се реабилитира като засече центриране от корнер на Жоазиньо с глава – 2:0 за „сините”.

В последната минута на първата част обаче Монтана върна един гол. Бардон се опита да изчисти топката с глава след центриране в наказателното поле на Левски, тя попада на волето на Бето и той от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Митрев, който само изгледа топката как влиза в неговата мрежа.

Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 в полза на Левски.

В първата минута на втората част Монтана бяха близо до изравняването. След грешка в центъра на „синята” отбрана, Жулио Сезар излезе сам срещу Митрев, но вратарят спаси удара му.

Отговорът на Левски не закъсня. 3:1 в 48-ата минута. Тасевски центрира в наказателното поле, Христов се размина, но зад него бе Жоазиньо, който прати топката в мрежата.

До 60-ата минута домакините изпуснаха още две добри възможности за гол чрез Жоазиньо и Христов.

Стевица Кузмановски предприе две смени в своя състав като на терена се появиха Харлов и Петров. За Левски пък в игра се появиха Симонович и Табаков.

Отличен шанс се откри пред Бето след 68 минути игра. Той получи топката около точката на дузпата, но от 11 метра не уцели вратата на Митрев. Последваха още две опасни атаки към вратата на Митрев, но и те не дадоха резултат.

Левски намали темпото и доигра спокойно срещата. В края Чипилов можеше да накаже бившите си съотборници, но стреля неточно.