3. Децата на Камата смазаха Бразилия на световното за ученици

Децата на Камата смазаха Бразилия на световното за ученици

Българите разбиха „златистите” с 5:1 и се изправят срещу Иран на четвъртфиналите

Академията „Христо Стоичков”, която участва на световното първенство по футбол за ученици, размаза тима на Бразилия с 5:1 и безапелационно се класира за четвъртфиналите на надпреварата, научи ексклузивно Novsport.com. Шампионатът се провежда в страната на кафето, като заради домакинството си Бразилия участва с два отбора.

Това пък бе последният мач в групата, като нашите момчета записаха три победи и една загуба. До момента българите загубиха с 0:1 от Словакия на старта на надпреварата, след което се наложиха на два пъти със същия резултат Люксембург и Кипър.

Така момчетата от СОУ „Христо Ясенов” (Етрополе) станаха първата българска формация, която побеждава състава на Бразилия. На четвъртфиналите пък, нашите ще се изправят срещу състава на Иран, а мачът започва в 24:00 часа наше време, или 18:00 часа бразилско.