3. Домовчийски поведе Черно море към убедителна победа в Любимец

Домовчийски поведе Черно море към убедителна победа в Любимец

Най-новото попълнение на "моряците" дебютира с два гола за успеха с 4:0 в 75-ия мач на Гонзо като треньор

Черно море постигна първа победа за 2014 г., след като се наложи с 4:0. като гост на Любимец. Головете паднаха през второто полувреме. Първите си с екипа на „моряците” вкара дебютиралият Валери Домовчийски в 75-ия мач на Георги Иванов като наставник в елита. Резервата Атанас Илиев и Даниел Георгиев добавиха по още едно попадение в последните 10 минути.

Любимец не успя да прекъсне серията си от мачове без победа. За последно „дините”, които все още нямат гол от подновяването на първенството, удариха с 1:0 Ботев (Пд) у дома на 10 ноември миналата година.

Това бе може би последният мач на Гонзо начело на варненци. Очаква се той да стане главен меднижър на Левски от другата седмица.

Черно море започна по-добре и можеше да открие резултата още в 8-ата минута, но Рашков изби опасния удар на Сашо Александров. 6 минути по-късно Валери Домовчийски, който дебютира с екипа на „моряците”, свали топката с гърди за Димо Атанасов, чийто удар от чиста позиция беше неточен. В 27-ата минута и Даниел Георгиев пропусна нова възможност за гостите.

Логичното се случи през второто полувреме, когато Черно море отбеляза 4 гола. Първо в 62-ата минута Валери Домовчийски вкара дебютния си гол за Черно море, откривайки резултата. Отново той бе точен три минути по-късно.

Атанас Илиев направи 3:0 в 80-ата минута след много груба грешка на вратаря Радослав Рашков. Крайното 4:0 оформи Даниел Георгиев две минути преди края на редовното време.

С успеха Черно море събра 43 точки и завърши на 7-мото място редовния сезон. Другата седмица „моряците” ще гостуват на втория в класирането, т.е. на един измежду Литекс и Лудогорец.

Любимец, който завършва на 12-ото място преди плейофите ще започне втората седмица с гостуване на Черноморец.

Любимец: 12. Рашков, 15. Аргиров, 6. Колев, 3. Грозев, 11. Митев, 9. Петров, 8. Тевия, 10. Стоев, 17. Вълчинов, 7. Вълчев, 22. Стефанов
Резерви: 1. Чавдаров, 9. Христов, 28. Кикарин, 20. Капитанов, 77. Колев, 14. Радев, 19. Одза
Черно море: 33. Китанов, 25. Александров, 91. Атанасов, 6. Котев, 19. Костадинов, 8. Бергонси, 3. Георгиев, 17. Коконов, 30. Атанасов, 14. Божилов, 11. Домовчийски
Резерви: 1. Дашев, 32. Цанков, 24. Сталев, 28. Попов, 7. Расим, 10. Паланков, 99. Илиев

Стадион: Градски, Любимец

Главен съдия: Таско Тасков, София

Най-интересното по минути:

Край на мача

/0:4/ 88 мин. Даниел Георгиев вкара топката за 4-ти път във мрежата на Любимец оформяйки крайни резултат 0:4

/0:3/ 80 мин. Гоооооооооооол. След грешка на вратаря на домакините Атанас Илиев прати топката във врата на Любимец за 0:3

/0:2/ 65 мин. Гооооооооол. Валери Домовчийски праща топката за 2-ри път във врата на домакините след перфектен диагонален изстрел

/0:1/ 62 мин. Гооооооооол. Валери Домовчийски отбеляза откри резултата в среща 0:1 за Черно море

50 мин. Димо Атанасов прати топката в мрежата на Любимец, но гола е отменен заради отсъдена засада.

Начало на второ полувреме

Край на първо полувреме

27 мин. Хубава атака на Черно море, но Дани Георгиев не успя да реализира попадение за “моряците”

14 мин. Валери Домовчийски спря на гърди в наказателното поле подаде към Атанасов, но ударът му е неточен.

8 мин. Хубав изстрел на Александър Александров е избит в ъглов удар от вратаря на домакините