3. „Драконите” ще спират голова суша с дубъл

„Драконите” ще спират голова суша с дубъл

Янко Сандански се връща в игра за Септември

Дунав Русе приема днес Септември София с амбицията да запише дубъл над съперника.

В първия кръг „драконите” биха в столицата с 2:0 след голове на Шопов и Карагарен. От тогава обаче русенци записаха само още една победа в Първа лига - над другия новак Витоша Бистрица у дома на 10 септември.

Дунав ще търси и прекъсване на головата суша в шампионата. Вече в 4 мача или 360 минути „драконите” не могат да се разпишат. Надеждата идва от победата с 2:0 над Струмска слава за купата през седмицата и класирането за четвъртфиналите.

Временният наставник Ивайло Петков няма проблеми с окомплектоването на състава.

В този на столичани пък се завръща халфът Янко Сандански. Той не игра в осминафинала за купата с Етър заради наказание.

Твърдо аут остават трайно контузените Богомил Дяков и вратарят Валентин Галев. Колебанията на старши треньора Николай Митов са свързани с атаката и как тя да изглежда днес в Русе.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение