3. Драма беляза сблъсъка между Миньор и Локо Пд - 2:2

Драма беляза сблъсъка между Миньор и Локо Пд - 2:2

Миньор Пк и Локомотив Пд завършиха при равенство 2:2 в срещата помежду им от 9-ия кръг на „А” група, предаде репортер на Novsport.com. Очакванията за интересен двубой на стадиона на мира в Перник напълно се оправдаха. Домакините на два пъти бяха в ролята на догонващи, като при втория път дори бяха с човек повече заради червения картон на Де Карвальо в 53-ата минута.

Христо Златински откри за гостите в 33-ата минута. Авансът на гостите се задържа до 59-ата минута, когато Янкович изравни, шест минути след изгонването на нападателя на Локо Пд. Опитният Здравко Лазаров даде нова преднина на „смърфовете” в 78-ата минута при контраатака, но резервата Рангелов донесе заслужената точка на „чуковете”.

Двубоят на стадиона в Перник започна с леко надмощие на домакините. В 6-ата минута Петров със странична ножица прати топката в аут, а после Хазуров с удар по диагонала отново не намери целта.

Златински отправи първи удар към вратата на домакините в 21-ата минута преди Миньор да направи уникален пропуск минута по-късно. „Чуковете” три пъти пробваха да пратят топката в мрежата след разбъркване, дошло при ъглов удар, но топката на два пъти бе изчиствана от голлинията, а в крайна сметка Тодор Тодоров направи виртуозно спасяване, избивайки в ъглов удар.

В 25-ата минута действията се пренесоха пред другата врата, където Лазаров засече с глава центриране на Базил Де Карвальо. Капитанът на „смърфовете” обаче прати топката покрай вратата на Иво Иванов.

Локомотив стигна до гол в 33-ата минута, когато Христо Златински бе изведен на изгодна позиция, преодоля Иво Иванов и прати топката в мрежата.

При 0:1 дойде почивката.

Миньор се хвърли в атака с началото на втората част, когато домакините изпълниха четири поредни ъглови удара. В 51-ата минута Петър Петров не успя да изравни резултата в опразнената врата на Локомотив след превъзходен пас на Данчо Тодоров.

Две минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Нападателят Базил де Карвальо получи директен червен картон за удар без топката.

Изравнителният гол не закъсня. В 59-ата минута Зоран Янкович засече в мрежата центриране на Данчо Тодоров отдясно и възпламени факлите на темпераментните фенове на Миньор.

До края на мача „чуковете” вложиха всички усилия в обръщането на мача. Тодоров се справи с два удара на Ванче Траянов преди Златков да уцели гредата при центриране от ъглов удар, а при добавката не намери рамката.

В 78-ата минута обаче Локо отново съумя да излезе напред в резултата, след като при перфектна контраатака резервата Драги Коцев изведе Здравко Лазаров сам срещу Иво Иванов и опитният футболист не сгреши.

Развръзката настъпи в 89-ата минута, когато резервата Румен Рангелов се възползва от неразбирателство в защитата на „смърфовете” и донесе точката на Миньор, които записват второ поредно равенство.

В добавеното време гол на Йордан Тодоров не бе зачетен поради засада.

В класирането Миньор се изкачи до 14-ата позиция, но остава под чертата. Локо Пд е 6-и с 15 точки.

Още снимки от мача вижте ТУК

Миньор – Локомотив Пд 2:2
0:1 Златински 33
1:1 Янкович 59
1:2 Лазаров 78
2:2 Рангелов 89

Миньор: Иванов (к), Божиков, Олегов (Рангелов 82), Златковски, Тодоров, Траянов, Янкович, Петров (Л. Тодоров 72- дебют), Хазуров, Витанов (Цветков 61), Марков.

Локо Пд: Тодоров, Родригес, Георгиев, Ю. Бенжалюн, Крачунов, Ерош (Керчев 82), Златински, Том, Лазаров (к) (Кавдански 90), Де Карвальо, Раймонди (Коцев 70).

Жълти картони: Ерош, Крачунов, Лазаров, Том (Локо Пд)
Червени картони: Де Карвальо (Локо Пд)
Рефер: Антон Генов

Стадион: „Миньор”, Перник

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

ВЛАСТЕЛИНЪТ НА ВАРНА: Черно море удари мощно Спартак!

"Моряците" изпуснаха исторически разгром

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч