3. Дунав обърна Монтана и затвърди място в шестицата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунав обърна Монтана и затвърди място в шестицата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Русенци спечелиха с 2:1, резерви блестят в Ловеч

Дунав спечели с пълен обрат визитата си на Монтана в Ловеч от XXIII кръг на Първа професионална лига.

Последният в класирането тим, воден от Атанас Джамбаски, надви Локо (ГО) в предния кръг, а и успя да поведе срещу новаците в елита, но в крайна сметка остана с празни ръце.

През първото полувреме попадения не бяха отбелязани, но пък бяха изпълнени цели 9 ъглови удара, а на почивката Стивън Петков се появи в игра за домакините.

Това се оказа добър ход, защото в 58-ата минута Бамба изведе отлично резервата, който напредна по фланга и от малък ъгъл откри резултата със силен диагонален изстрел – 1:0.
Отговорът на Дунав обаче не закъсня. В 67-ата минута асистентът за попадението Бамба се засуети с топката в собственото си наказателно поле.

Мирослав Будинов отне топката и французинът го фаулира, след което потърпевшият изпълни дузпата и възстанови статуквото в 68-ата минута.
Само пет по-късно пък две от резервите на гостите направиха обрата пълен. Юлиян Ненов напредна отдясно и опита прострелно центриране, което бе блокирано от защитник.

Топката обаче се върна при него и той повтори упражнението, като този път намери Ндуйе Мойеци и той прати отблизо топката в мрежата след завъртане, за 2:1.
По този начин Дунав спечели и второто си шампионатно пътуване през годината, след като преди това би Ботев с 2:0 в Пловдив, така че вече има 35 точки в актива си, докато седмите „канарчета” и осмият Пирин са с по 28, макар и с мач по-малко.

Монтана - Дунав 1:2
1:0 Стивън Петков ('58)
1:1 Мирослав Будинов ('68, д.)
1:2 Ндуйе Мойеци (73)

Стартови състави:

Монтана: 12. Брокс, 5. Сар, 29. Бамба, 17. Игуменович, 2. Яколич, 21. Гаджев, 25. Дяков, 10. Атанасов, 11. Васев, 22. Георгиев, 7. Генов;

Дунав:  86. Антонов, 22. Милчев, 4. Патев, 21. Ларин, 23. Хубчев, 11. Димов, 6. Аясс, 77. Костадионв, 7. Карагерен, 10. Шопов, 9. Будинов;

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза