3. Дунав спечели с 4:3 головия трилър на "Лаута" за четвъртото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервите на Лудогорец нанесоха шеста поредна загуба на закъсалия Черно море с 3:1 в Каварна

Локомотив Пловдив загуби с 3:4 от Дунав в 35-ия кръг на Първа професионална лига и вече изостава на 3 точки от русенци от 4-ото място в класирането. В последния кръг, когато ще се реши четвъртото място, Дунав е домакин на ЦСКА, докато Локомотив гостува на Лудогорец.

Битката на „Лаута” започна още в първите минути, а първата „жертва” падна в 4-ата, когато Димо Бакалов и Марио Петков се сблъскаха, а Бакалов, който имаше кръв по лицето след удара, бе заменен от Дино Мартинович няколко по-късно.

В 16-ата Васил Шопов бе изведен на отлична позиция, но не успя да преодолее Илко Пиргов, който опази мрежата си суха.

В 22-ата Дунав откри резултата. Юлиян Ненов засече центриране на Шопов и прати в мрежата на Пиргов за 0:1.

В 41-ата лидерът на „железничарите” Мартин Камбуров не успя да се възползва от грешка на Маро Петков и след технично отиграване извади в аут. В 44-ата резервата Мартинович овладя на гърди след пас на Пауло Серджо и от воле разпечата вратата на „драконите”.

Второто полувреме бе още по-интригуващо, а феновете на „Лаута” видяха нови пет гола. В 52-ата Самия Аясс направи пробив в пеналта на домакините и завърши с точен удар в долния ляв ъгъл за 2:1.

Радостта за гостите трая точно две минути, след като капитанът на Локомотив Мартин Камбуров реализира от дузпа, дадена за нарушение срещу Пламен Крумов.

Нова дузпа имаше в 57-ата, но този път за Дунав. Котев и Пиргов не се разбраха и вратарят на Локомотив фаулира Будинов, който сам изпълни точно 11-метровия наказателен удар за 2:3.

В 80-ата минута Иван Горанов спря непозволено Карагарен и тъй като бе последен в отбраната получи директен червен картон. При последвалото изпълнение на фаула Диян Димов стреля директно, но разтресе страничната греда.

В 83-ата минута влезлият през втората част за Дунав Бранимир Костадинов успя с плътен диагонален удар да увеличи преднината на своя тим.

В добавеното време Дино Мартинович се превърна в герой за „железничарите” и намали на 3:4, което бе и крайният резултат.

Черно море допусна конфузна шеста поредна загуба в Първа лига след 1:3 от резервите на шампиона Лудогорец в предпоследния 35-и кръг.

Георги Дерменджиев пусна звездите си вече във ваканция след загубения финал за Купата на България срещу Ботев (Пд) и днес Игор Пластун беше капитан на разградчани като единствен по-опитен играч от първия отбор. Днес, за разлика от обикновено, Пластун беше единственият чужденец в цялата група на Лудогорец.

В началото изглеждаше, че предстои лесен мач за тима на Георги Иванов, защото Мартин Минчев с параболичен удар прати в напречната греда още преди да е изминала една минута.

Първоначалният домакински натиск се отплати в 4-ата минута и Марек Кузма с воле отблизо направи 1:0 след мек пас на капитана Георги Илиев.

Валентин Йосков направи пропуск с глава, но Лудогорец изравни по най-елементарния начин и Игор Пластун с глава вкара след центриране от корнер на Славчо Шоколаров.

Този гол даде самочувствие на младите „орли” и Чунчуков стреля над целта от чиста позиция, а в 32-ата минута Славчо Шоколаров центрира от фаул и другият централен защитник – Кристиян Григоров, с глава обърна мача – 2:1 за Лудогорец.

В добавеното време на първата част центриране от фаул на Георги Илиев пред вратата на Лудогорецсе превърна в контра за гостите и Кристиян Димитров тръгна от собствената половина на скорост, получи пас през центъра и матира вратаря Емил Михайлов с удар над него за 3:1.

През втората част „моряците” изглеждаха безпомощни и сипеха центриране след центриране, а само Георги Илиев се опитваше да измисли нещо различно, но не се получаваше и Черно море загуби за шести пореден път, а в сряда завършва сезона с гостуване на Левски.

6 Черно Море 35 13 7 15 -6 46

Как се развиха мачовете Локо (Пд) - Дунав (3:4) и Черно море - Лудогорец (1:3) по минути:

3:4 Дино Мартинович '90+4

90+4' Край на мача! Локо (Пд) - Дунав 3:4!

90+4' ГООЛ И 3:4! Дино Мартинович бележи за 3:4 буквално в последната секунда и изравнява головата разлика в преките мачове между Дунав и Локо н

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение