3. Дузпа остави Локо Пловдив на върха след 1:0 над Пирин (ВИДЕО)

Дузпа остави Локо Пловдив на върха след 1:0 над Пирин (ВИДЕО)

"Смърфовете" вече имат 13 точки от пет мача

Локомотив Пловдив остава на върха в efbet Лига след като победи с минималното 1:0 Пирин при гостуването си в Благоевград. Домакините трябваше да играят с човек по-малко над 70 минути и задачата им беше сложна през цялата среща.

Още в 53-ата секунда на мача Локомотив можеше да поведе в резултата. Георги Минчев изведе Димитър Илиев, той стреля, но Максим Ковальов изби в ъглов удар.

В 8-ата минута Локомотив отправи удар по посока вратата на домакините, но Ковальов отново бе на мястото си и отрази.

В 17-ата минута "черно-белите" отново бяха близо до попадение. След центриране от ъглов удар, топката стигна до Хорхе Сегура, който игра с глава, но изпрати топката покрай вратата.

Само след 3 минути домакините останаха с човек по-малко. Илиан Костов сбърка, като позволи на Георги Минчев да поеме топката и да се озова в изгодна позиция почти сам срещу вратаря. Наложи се намесата на Мартин Бачев, който извърши нарушение и видя директния червен картон, оставяйки отбора си с човек по-малко.

Джовани изпълни прекия свободен удар, но изпрати топката в аут. Натискът на Локомотив продължи и в 27-ата минута Евандро се озова на стрелкова позиция, стреля с левия крак, но изпрати топката в аут.

5 минути преди края на полувремето домакините изпълниха заучено изпълнение на пряк свободен удар. Топката бе насочена към Александър Дюлгеров, но Динко Хоркаш се намеси секунди преди Дюлгеров да засече топката в мрежата.

В 63-ата минута шансът покри Пирин. Матеус Да Силва центрира точно на главата на Димитър Илиев, който стреля с глава, топката се удари в лявия стълб и се върна в ръцете на Ковальов.

След още 4 минути игра Пирин пропусна златен шанс. Юго Комано центрира, Хоркаш увисна и топката падна на крака на Борис Тютюков, който обаче явно не очакваше топката да стигне до него и не я уцели добре, изпращайки я в аут.

Веднага след това положение ВАР спря играта, за да разгледа ситуация от преди минута, когато, след центриране отляво и удар с глава на Матеус Да Силва, топката се удари в ръката на Александър Дюлгеров. Реферът Петър Кузев прегледа ситуацията на монитора и посочи бялата точка. Зад топката застана Джовани и не остави шансове на Максим Ковальов - 0:1.

В 88-ата минута Борис Тютюков получи извеждащ пас, двама футболисти на Локомотив Пловдив затвориха нападателя на домакините, които поискаха дузпа. След преглед на ситуацията обаче, такава не бе отсъдена.

Пирин - Локо Пд 0:1

0:1 Джовани 71 (дузпа)

Стартови състави:

ПИРИН: 12. Максим Ковальов - 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров-к, 29. Мартин Бачев, 18. Весислав Минков, 27. Георги Върбанов, 25. Илиан Костов, 19. Юго Комано, 17. Борис Тютюков, 10. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 23. Динко Хоркаш - 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва - 6. Христо Иванов, 21. Евандро - 10. Джовани, 17. Алха Конте, 14. Димитър Илиев-к, 9. Георги Минчев

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза