3. Два гола на Генков сломиха Литекс в първата контрола на шампионите на холандска земя

Ловчанлии поведоха на Висла още в 10-ата минута, но допуснаха пълен обрат

Отборът на Литекс загуби първата си контрола на холандска земя.

Под непрестанен дъжд на базата "Златното лале" в Доорверт, ловчанлии отстъпиха с 1:2 на полския Висла Краков. "Оранжевите поведоха още в 10-ата минута с гол на Пламен Николов, но допуснаха пълен обрат в развоя на мача след две попадения на българският нападател на Висла Цветан Генков, който започна като титуляр за своя тим. Генков се разписа в 31-ата и 47-ата минута.

Мачът започна в 18,00 часа българско време, а новите попълнения в отбора на Литекс Селио Кодо, Тиаго Мирасема и Нене не бяха сред стартовите единадесет.

Последните двама се появиха на терена през втората част.

Срещата започна по отличен начин за шампионите на България, които излязоха напред в резултата в 10-ата минута, когато Пламен Николов се възползва от грешен пас на Марко Йованович и останал сам срещу вратаря на поляците нямаше как да сбърка.

Постепенно обаче поляците поизравниха играта и успяха да стигнат до гол в 37-ата минута, когато при едно центриране на Малецки в наказателното поле на Литекс, Генков се извиси над всички и с глава прониза мрежата на "оранжевите" за 1:1.

Две минути след почивката българският нападател на Висла направи пълен обрат в мача с втория си гол, след като получи топката в наказателното поле на ловчанлии и с премерен удар от десетина метра покачи на 2:1.

Поляците бяха по-добрият отбор на терена и пропуснаха на няколко пъти да увеличат преднината си. Все пак резервите на Литекс Христо Янев, Тиаго Мирасема и Ненем също имаха шанс да достигнат до изравнително попадение, но мерникът им не бе точен.

Следващата проверка на Литекс на холандска земя на 28 юни срещу втородивизионния немски тим Дуисбург, където се подвизава друг българин - Валери Домовчийски.

Последнага контрола на "оранжевите" ще се проведе на 1 юли срещу шампиона на Румъния Оцелул (Галац).