3. Два перфектни гола на Неделев пречупиха Локо (София) в Пловдив (снимки)

Два перфектни гола на Неделев пречупиха Локо (София) в Пловдив (снимки)

"Канарите" спечелиха сблъсъка с "железничарите" с 2:0

Отборът на Ботев (Пловдив) продължава със силните си игри през този сезон, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" и бе от програмата на 8-ия кръг на родната "А" група.

"Канарите" напълно закономерно стигнаха до успеха, след като бяха по-активният отбор през целия двубой. В герой пък се превърна юношата на "жълто-черните" Тодор Неделев, който с два страхотни удара оформи крайното 2:0.

Иначе двубоят започна малко мудно, но постепенно домакините овладяха инициативата и в 8-та Паласуелос стреля с глава, но топката излезе в аут.

Последваха неточни удари на Георги Христов и Даниел Пеев, а в 20-ата минута Иван Цветков изтърва и най-чистата възможност за пловдивчани през първото полувреме. Тогава след центриране в наказателното поле от Тодор Неделев, кълбото попадна в Цветков, който от около 2-3 метра не успя да преодолее стража на "железничарите.

В ответната така пък столичани бяха на косъм от това да открият резултата, ала ударът на Кристиан Добрев срещна гредата.

До края на полувремето "канарите" продължиха да натискат, а в 31-ата минута Христов проби мощно и намери Цветков на добра позиция, нападателят стреля опасно, Галев спаси, Костов стреля при добавката, ала бранител на столичани се хвърли и изби.

Последваха изстрели на Неделев, Дяков и Грънчаров, които обаче не доведоха до гол в мрежата на "железничарите". Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с натиск на Ботев и премина изцяло под диктовката на пловдивчани. В 48-ата минута Неделев шутира опасно от фаул, ала кълбото излезе в аут.

120 секунди по-късно обаче, Неделев не сбърка при втори си опит от фаул. Тогава той стреля прецизно от около 20 метра с левия крак, правейки безпомощен Галев за 1:0.

След попадението "канарите" продължиха да натискат и в 66-ата минута Вангер намери Неделев пред наказателното поле, младият халф финтира противник и с десния крак прати кълбото в долния ъгъл на Галев за 2:0.

След гола Ботев продължи да натиска, но след половин дузина неточни изстрели ново попадение не падна и така резултатът остана непроменен.

След успеха "канарите" се изкачиха на еднолично на 3-о място във временното класиране с актив от 16 точки, на 2 пред Литекс и ЦСКА. Гостите от София пък са 11-и с 9 пункта.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение