3. Две резерви на Илиан Илиев донесоха успех на Берое на „Раковски"

Две резерви на Илиан Илиев донесоха успех на Берое на „Раковски"

Старозагорци се наложиха с 2:1 над Видима в мача от 14-тия кръг на „А” ПФГ, въпреки че изпуснаха дузпа

Благодарение на две отлични решения на своя старши треньор Илиан Илиев отборът на Берое спечели с 2:1 гостуването си на Видима в Севлиево от 14-ия кръг на българската „А” футболна група.

Наставникът на старозагорци предприе три смени по време на мача, а две от тях - Владислав Златинов и Николай Станков, се разписаха.

Срещата започна бавно, като двата отбора се стремяха най-вече да задържат топката, но малко преди почивката Берое получи шанса да изпълни първата си дузпа през сезона. Нарушението дойде след задържане на Веселин Пенев срещу Цветомир Панов, който бе изведен чудесно от Александър Томаш в 38-ата минута. Капитанът на гостите Диан Генчев се нагърби с изпълнението, но би леко и стражът на домакините Пламен Илиев отрази изпълнението.

Второто полувреме бе далеч по оживено от първото. Пет минути след неговото начало Стефан Велев центрира от корнер към близката греда, топката попадна във Веслин Пенев, който стреля от 5 метра, но кълбото срещна гредата.

В 70-ата минута появилият се като резерва Влади Златинов изведе Берое напред, след като засече избитата от страж на домакините топка в празната врата.

В 82-рата минута друга резерва на Илиев - Николай Станков, бе изведен очи в очи с Пламен Илиев, преодоля го и с левия крак и направи резултата 2:0.

Само две минути по-късно домакините от Видима все пак върнаха едно попадение, дело на Герасим Заков. Той стреля по диагонал, но стражът на гостите не прецени, че топката излиза в аут, вместо което се намеси и изби кълбото в краката на Герасим Заков, който се възползва от подаръка. За повече от това 1:2 обаче домакините нямаха сили.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза