3. Електричката се саморазправи с Монтана (видео)

Електричката се саморазправи с Монтана (видео)

4:0 за Локомотив Пловдив пред 4500 зрители

Пловдивският Локомотив разнищи с 4:0 Монтана в поредния кръг на „А” група. В герой за „черно-белите” се превърна техният капитан Здравко Лазаров, като Електричката реализира хеттрик в двубоя.

Над 4500 зрители на стадион „Локомотив” в парк „Лаута” видяха страхотна игра на своите любимци, а към края на мача скандираха името на благодетеля на „смърфовете” Коко Динев, който изгледа срещата от трибуните.

Ветеранът Лазаров бе с основна вина и за четвъртия гол на домакините, дело на Габор Ерош.

Локомотив има 11 точки от 6 изиграни мача и е на две от лидера Черноморец, но и с мач повече. Монтана остава на 10-а позиция със 7.

Здравко Лазаров започна головия си рецитал в 18-ата минута. Той падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на гостите и Ангел Ангелов посочи бялата точка. Нападателят на Локомотив изпълни наказателния удар с голямо самочувствие, като дузпата тип „Паненка” даде преднина на „смърфовете”. Последва пропуск на защитника Бенжалюн, пред в 38-ата минута Том да центрира от ъглов удар, Коцев да свали топката с глава към Лазаров и той да вкара втория си гол в мача.

В началото на втората част Електричката оформи своя хеттрик, справяйки се с лекота с Трифонов и преодолявайки вратаря Иванов.

Локомотив владееше инициативата и опасностите за вратаря на Монтана не спираха. Голмайсторът Карвальо отбеляза две попадения, но те правилно бяха отменени от страничния съдия, тъй като чернокожият ас бе в положение на засада.

В 79-ата минута Лазаров центрира отлично от левия фланг, Карвальо продължи пътя на кълбото към резервата Ерош, който от въздуха не сгреши за 4:0.

Категоричен успех за възпитаниците на Христо Бонев.

Локо Пловдив – Монтана 4:0
(1:0) Лазаров 18’ (дузпа)
(2:0) Лазаров 38’
(3:0) Лазаров 51’
(4:0) Ерош 79’

Локомотив Пловдив: Лучини, Родригес (43’ Аргиров), Георгиев, Ю. Бенжалюн, Гаджалов, Керчев (61’ Ерош), Златински, Том, Лазаров (к.) (81’ Кики), Карвальо, Коцев;

Монтана: Иванов, Мечечиев, Жеков, Трифонов, Личков, Мичев, М. Иванов, Кондев (46’ Антонов), Гаджев (к.) (46’ Едуардо), Аврамов (24’ В. Христов), Чепилов;

Жълти картони: Том, Керчев, Лазаров (ЛП); Личков, Христов, М.Иванов, Мечечиев (М);