3. Евробоецът Лудогорец ще кръстоса шпаги срещу белгийския Антверп тази вечер

Евробоецът Лудогорец ще кръстоса шпаги срещу белгийския Антверп тази вечер

И двамата треньори имат проблеми преди този мач

Лудогорец приема днес от 20:00 часа Антверп в първи мач от група J на Лига Европа.

Домакините са нахъсани да стартират с успех, а треньорът Павел Върба обеща възпитаниците му да се представят много по-силно, отколкото в предишното си домакинство.

През уикенда те стигнаха само до 1:1 срещу Царско село на "Хювефарма Арена". Чешкият специалист призна, че ще направи доста рокади по състава и се надява това да донесе необходимия успех.

"С пълни сили сме за Антверп. Винаги първият мач в групите на Лига Европа е много важен. Подхождаме с респект към нашия съперник и неговата сила. Домакини сме и трябва да вземем победа. Като обърнем внимание на останалите отбори в групата, ако искаме да продължим напред, трябва да печелим точки срещу всички", каза Върба.

Освен Антверп Лудогорец е в компанията на Тотнъм на Жозе Мауриньо и австрийския ЛАСК Линц.

Колегата му Иван Леко пък е притеснен от многото проблеми по състава. Както е известно, част от играчите му са под карантина заради пандемията с коронавирус.

Звездата Мбокани е наказан, а някои от гласените за негови заместници отпаднаха в последния момент от групата, която пристигна в България.

В състава на домакините контузените са Вандерсон, Анисе и Чибота, а наказани няма, докато при гостите освен наказания Мбокани аут са още контузените Сен, Лукаку, Де Сарт и Нсимба. Аут е и болният от коронавирус Коопман.

Лудогорец - Антверпен (вероятни състави)

ЛУДОГОРЕЦ: Илиев, Вердон, Моци, Недялков, Сисиньо, Сантана, Янков, Баджи, Каули, Десподов и Кешеру

АНТВЕРПЕН: Бюте, Желен, Де Лает, Батубинсика, Юклерьод, Хонгла, Харун, Мийоши, Геркенс, Рафаелов и Ампома

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни