3. Фаетон ще поведе атаката на ЦСКА в Пазарджик

Фаетон ще поведе атаката на ЦСКА в Пазарджик

Националът на Гваделупа ще дебютира в предстоящия мач

Най-скъпото лятно попълнение на ЦСКА – Матиас Фаетон, ще започне от първата минута в първия официален мач за тима.

Националът на Гваделупа, който дойде на „Българска армия“ за над 1.6 милиона евро, ще поведе атаката на „червените“ в отсъствието на Дюкенс Назон. Хаитянинът е наказан за първите две срещи от първенството.

Двубоят срещу „гробарите“ ще е дебют за Фаетон, който не игра в нито една проверка на лагера в Австрия.

Сериозен плюс за Саша Илич е, че Фаетон на практика не се нуждае от подготовка и не е губил форма заради съвсем кратката си почивка. Националът на Гваделупа защитава цветовете на страната си на Голд Къп. Там Фаетон и компания отпаднаха в груповата фаза на турнира.

Друго ново попълнение в атака – Майкъл Естрада, е възможно да се включи през втората част на двубоя. Еквадорецът не е в оптималното си състояние, като в Австрия игра само в последната контрола на родния гранд.

Срещата между Хебър и ЦСКА е на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик в неделя, 16 юли, от 21:00 часа.