3. Фалстарт за Черно море - 1:2 в Бургас срещу Черноморец

Фалстарт за Черно море - 1:2 в Бургас срещу Черноморец

Черноморец (Бургас) спечели „морското” дерби на първия кръг в „А” група. „Акулите” успяха да победят Черно море (Варна) с 2:1, въпреки че през второто полувреме играха с 10 души. Мачът на стадион „Лазур” бе много динамичен, а и трите попадения паднаха още в първия четвърт час на мача.

Двубоят започна вихрено, като още в 51-ата секунда гостите от Варна поведоха в резултата. Нападателят Миро Манолов успя със сетни усилия да достигне топката до аутлинията и да центрира към Йордан Юруков. Халфът не се поколеба и стреля от движение с левия крак, а изстрелът му хвана неподготвен вратаря Паскал Борел, за когото остана само да извади топката от мрежата си. Само четири минути по-късно обаче играчите на Красимир Балъков изравниха резултата. Топката бе насочена към левия ъгъл на наказателното поле на „моряците”. Ектор Гонзалес я овладя и с много красив прехвърлящ удар по диагонала матира стража на гостите Илко Пиргов – 1:1.

В 14-ата минута Черноморец стигна и до втори гол, който бе дело на Мишел Платини. След хубава многоходова атака, топката се озова в краката на Фернадес, който влезе в наказателното поле и подаде на бразилеца Платини. Последният овладя коженото кълбо и от 5-6 метра по диагонала простреля за втори път стража на Черно море.

Постепенно обаче двата отбора започнаха да извършват много груби нарушения, които накъсаха играта. В резултат на едно от тях носът на нападателя на „моряците” Миро Манолов бе разбит от Нилсон Кардозо, за което играчът на домакините получи жълт картон. Малко по-късно голмайсторът Юруков бе принудително заменен. В 39-ата минута играчът от Кабо Верде Кардозо извърши уникална глупост, като фаулира от зад Здравко Лазаров. Реферът Ивайло Стоянов не се поколеба и му показа втори жълт и респективно червен картон, а тимът на „акулите” остана с 10 човека. В края на полувремето централният защитник на „,моряците” Кулибали получи сътресение и бе заменен на почивката.

През втората част играчите на Никола Спасов бяха по-активният отбор на терена, а още в началните минути хитър пас на Здравко Лазаров зад отбраната на домакините можеше да завърши с гол, но негов съотборник бе в положение на засада. В 50-ата минута играч на „акулите” проби по лявото крило и центрира в полето към Мишел Платини, но ударът на последния с глава излезе в аут.

В 59-ата минута дойде и едно от най-спорните положения в срещата, след като нападателят на гостите Манолов бе повален в наказателното поле на бургазлии от Зайц, но реферът Ивайло Стоянов даде знак играта да продължи. Футболистите на Черно море веднага обградиха съдията, но той остана непоколебим и дори даде жълт картон на потърпевшия.

В 77-ата минута Георги Илиев стреля от пряк свободен удар, а топката срещна ръката на играч на домакините, но отново Стоянов остана безмълвен. В последните минути на двубоя влезлият като резерва Матиас Мориц можеше да отбележи трети гол за своя тим, след като преодоля двамата централни бранители на Черно море, но в последния момент Илко Пиргов излезе и улови топката.

В следващия кръг Черноморец приема Локомотив (Пловдив), докато Черно море ще приеме на стадион „Тича” отбора на Сливен.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза