3. Феноменален гол на Александър Тонев донесе победа на младежите с 3:1 над Академик

Младежките национали на България победиха с 3:1 Аакдемик София в контролна среща на помощното игрище на стадион. „Георги Аспарухов”. Двата тима изиграха три полувремена - първите две от по 30 минути, а третото 45 минути. Двубоят бе на път да завърши наравно, но феноменален гол на таланта на ЦСКА Александър Тонев на практика осигури успеха на селекцията на Иван Колев.

Младежите като цяло бяха по-активният отбор през първата част, като на два пъти късметът и напречната греда опази вратата на Академик суха след добри удари на Мариян Огнянов. Най-изгодното положение за Академик пропусна Будинов в 23-ата минута, който се бе озовал очи в очи срещу Николай Михайлов, но стражът на Твенте се намеси по отличен начин.

В 37-ата минута след центриране от свободен удар и грешка на резервния вратар на Академик Краси Гьорев, централният защитник нма малдежите Даниел Златков откри резултата след удар с глава. Още в следвасщата атака Академик стигна до изравняване. Будинов получи топката в наказателното поле и със страхотен шут в горния ляв ъгъл простреля Марио Кирев. До края на второтп полувреме хубави изстрели на Галин Иванов и Николай Чипев не намериха целта, а най-активният от "студентите" Будинов остана сам срещу Кирев, но както през първото полувреме, и този път не не успя.

Третото полувреме не предостави никакви емоции на феновете до 37-ата си минута, когато Александър Тонев получи топката по десния фланг, напредна и след феноменален удар от около 30 метра не даде никакъв шанс на вратаря на Академик - 2:1. Буквално в следвашата атака младежите стигнаха до нов гол. Футболистът на Литекс Страхил Попов проби по десния фланг, центрира към играча на Славия Радослав Димитров и той необезпокояван от малия пеналт фиксира крайния резултат - 3:1.

Мачът бе изгледан от спортния директор на Левски Даниел Боримиров и бившия президент на Литекс Ангел Бончев.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза