3. Гара наказа ЦСКА в коридата на „Васил Левски” (видео)

Гара наказа ЦСКА в коридата на „Васил Левски” (видео)

Левски спечели 126-ото вечно дерби с „армейците”, двата отбора завършиха мача с по 10 души

Отборът на Левски спечели 126-ото вечно дерби на българския футбол. „Сините” надвиха ЦСКА с минималното 1:0 в дерби срещата от първия кръг на родната „А” група, записвайки победа номер 50 в двубоите между двата отбора. В герой за тима на Ясен Петров отново се превърна Гара Дембеле. Футболистите сътвориха един мъжки и равностоен двубой, в който и „сини” и „червени” завършиха с човек по-малко - главният съдия Станислав Тодоров имаше много работа по зеления терен на „Васил Левски”. В крайна сметка обаче трите точки отидоха за Левски, а разочарованието за ЦСКА.

ЦСКА започна по-навито и отправи първия удар в срещата в 7-ата минута, когато Маркиньос стреля силно по диагонала, но топката срещна външната страна на мрежата. Левски от своя страна прие играта в своята половина, но разчиташе на бързи контраатаки и при една от тях можеше да открие резултата.

В 17-ата минута Жоазиньо бе изведен от Йовов сам срещу Караджов, но стреля много слабо и топката срещна краката на вратаря, след което бе избита пред погледа на вече разочарования бразилец.

„Армейците” сътвориха най-добрата си атака в 30-ата минута. След дълго разиграване топката попадна в Димитър Илиев, който бе с гръб към вратата. Пловдивчанинът обаче успя да я запази, след което я чукна към връхлитащия Маркиньос, който стреля силно с десния крак, но Георги Петков се намеси блестящо и спаси сигурен гол.

Така се стигна до 39-ата минута, когато почти от нищото Левски успя да поведе в резултата. Изритана от вратаря топка не бе посрещната добре от Виданов, след което Гара Дембеле се пребори с Акуаро в наказателното поле и от въздуха простреля Караджов за 1:0, като при този резултат завърши и първата част.

Веднага след почивката ЦСКА натисна в търсене на изравнителен гол и стигна до две положения в началните минути. Първо Митко Илиев не успя да уцели топката при едно отлично подаване на резервата Коста Янев, а малко след това далечен шут с левия крак на капитана Тошко Янчев профуча опасно покрай левия стълб.

Натискът в червено продължи, а следващото положение за гол дойде в 66-ата минута. След центриране от корнер и леко разбъркване в полето на Левски, топката стигна до Маркиньос, който стреля моментално с левия крак, но Георги Петков скъси неговия ъгъл и топката срещна тялото на вратаря.

Стигна се до 81-ата минута на мача, когато Левски остана с човек по-малко и задачата на „сините” стана още по-трудна. Влади Гаджев направи пробив отляво и падна на границата на наказателното поле, искайки дузпа, но Станислав Тодоров прецени ситуацията като симулация и показа втори жълт и съответно червен картон на халфа.

До края на срещата ЦСКА не успя да стигне до нищо по-опасно пред вратата на Левски. За сметка на това „армейците” възстановиха численото равенство, след като Маркиньос също си изкара втори жълт и съответно червен картон.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и двата отбора завършиха срещата с по 10 човека. Победа за Левски в 126-ото вечно дерби и първи три точки за „сините” през новия сезон.

Още снимки от мача можете да видите ТУК.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:1
0:1 Дембеле 39'

ЦСКА: Караджов, Виданов, Акуаро, Попов, Дечев, Янчев (Саидходжа 77’), Галчев (Янев 45’), Гранден, Делев (Тонев 70’), Маркиньос, Илиев
Старши треньор: Павел Дочев

Левски: Петков, Минев, Иванов, Милиев, Мюлдер, Гаджев, Тасевски Балтанов 70’), Йовов, Младенов (Телкийски 46’), Жозиньо, Дембеле (Топузаков 83’)
Старши треньор: Ясен Петров

Жълти картони: Маркиньос (2), Гранден (ЦСКА), Минев, Гаджев (2), Петков, Топузаков, Йовов (Левски)
Червени картони: Маркиньос 90+3’ (ЦСКА), Гаджев 81’ (Левски)