3. Хасково изненада Лудогорец на старта на "А" група и повтори кошмара от Любимец (+ВИДЕО)

Новакът удари шампиона с 1:0 на своя стадион, където се стекоха около 7000 екзалтирани привърженици

Хасково поднесе сензацията на старта на сезона в „А” група. Новакът удари шампиона Лудогорец с 1:0 на своя стадион, където се стекоха около 7000 екзалтирани привърженици на домакините. С гол на Дончо Атанасов преди почивката хасковлии нанесоха първа загуба на разградчани след 17 поредни шампионатни срещи без поражение.

Така, кошмарът от миналия сезон отново се завърна. Тогава в първия кръг Любимец победи Лудогорец със същия резултат.

След началния ентусиазъм на домакините от Хасково, гостите от Разград тръгнаха по-настъпателно, като повече задържаха топката. Лудогорец имаше няколко възможности, които обаче не бяха 100-процентови. Хасково, които действаха на контраатака, се възползваха от грешка на гостите в края на полувремето, когато Дончо Атансов преодоля Владо Стоянов. През второто полувреме Лудогорец се мъчеше, като създаде само едно чисто положение, пропуснато от Даниел Абало.

Емил Ангелов можеше да открие резултата още във 2-ата минута, но стреля с глава покрай вратата. Последваха силни минути за Лудогорец, но здравата защита на хасковлии не позволи на Мисиджан, Златински и Марселиньо да опънат мрежата зад Николай Банков, който е бивш страж на Миньор.

Домакините не смееха да се включат по-дейно в предни позиции, като често пъти техен нападател сам се втурваше и лесно бъркаше при последния пас или губеше топката.

При една грешка на Лудогорец в центъра на терена обаче, последва подаване над цялата защита на гостите, Дончо Атанасов изскочи сам срещу вратаря Стоянов и направи 1:0.

Реферът Ставров си навлече освиркванията на екзалтираната публика на домакините, след като даде сигнала за край на полувремето в 7-ата минута след редовните 45.

Веднага след подновяването на играта вратарят на Хасково Николай Банков сбърка лошо, но Мисиджан се засуети и пропусна да изравни, като защитници успяха да го затворят.

Наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев реагира и направи двойна смяна преди да изтече час игра. Безяк и Анисе заеха местата на неубедителните Кишада и Марселиньо.

Анисе веднага се изяви, центрирайки от аутлинията, но ударът на Абало, който засече от вратарското поле, бе избит от Димитров. Безяк пък имаше анемичен удар в 61-ата минута.

Въпреки натиска си, Лудогорец трудно стигаше до положения. Стойчо Стоев пусна и Вандерсон, който замени Златински. Последният уцели на няколко пъти стената от свободни удари.

15 минути преди края центриране на Мисиджан бе засечено от Дани Абало на границата на вратарското поле. Испанецът обаче прати топката над напречната греда.

А при една лошо върната топка на Барт към вратаря Дончо Атанасов и Емил Ангелов се втурнаха, но Владо Стоянов успя да излезе от ситуацията, финтирайки ги.

Най-чистото си положение Лудогорец създаде в 88-ата минута, когато Мисиджан прокара топката между двама. Даниел Абало се обърна и стреля, но право в Банков, който само се наведе и хвана.

До края Банков успя да се намеси решително при две ситуации пред своята врата, докато Дончо Атанасов пропусна да направи 2:0 в последната атака.

Така, Хасково се завърна с победа в "А" група, където игра за последно през 1993 г.

В следващия кръг тимът на Димчо Ненов гостува на Марек, докато Лудогорец отново играе далеч от дома - във Варна срещу местния Черно море.
Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза