Херо дебютира на Коритото с победа

Спартак Варна записа втора победа в контролите, след като се наложи над Добруджа с 4:1. Мачът се игра на стадион „Спартак“ във Варна. Това беше и неофициален дебют на новия треньор Димитър Димитров - Херо на "Коритото".

Варненци откриха резултата с гол на централния нападател Жоао Марио в 33-ата минута. В 54-ата минута Денислав Ангелов изравни. В 68-ата минута Божидар Васев от дузпа направи 2:1 за домакините.  В 77-ата Денис Баланюк покачи на 3:1. Крайното 4:1 оформи Андриан Димитров 3 минути преди края на редовните 90.

Тази проверка бе втора от подготовката на варненци. В първата победиха Локомотив ГО с 2:1. За Добруджа също бе втора контрола. В първата победиха с 3:0 Дунав. В контролата не играха Родни Антуи и Пламен Димов, които са с леки травми. Наставникът на „соколите“ използва общо 17 играчи в проверката.

„Соколите“ пътуват в 1:00 след полунощ за Турция, където ще останат на двуседмичен лагер до 3 февруари. Там ще се изиграят четири контролни срещи, уточнени и са и съперниците. На 21.01 „соколите” ще играят с ФК Черноморец Одеса, на 25.01. – с ФК Малишево Косово, на 29.01. – със Спартак Минаж (Украйна) и на 02.02.  – с ФК Македония Гьорче Петров.

Състави:

Спартак Варна: Кристиано Фигейредо, Александър Белоусов, Бен Карамоко, Александър Цветков, Виктор Митев (Андриан Димитров), Робер Хименес, Божидар Васев, Румен Руменов, Ромейш Ивей, Лерой Микелс, Жоао Марио
(Дичевски, Олдър, Борисов, Климентов, Баланюк)

Добруджа: Християн Христов, Петко Цанков, Денис Динев, Даниел Стоянов, Ахмед Адемов, Ивайло Лазаров, Шериф Осман, Янчо Андреев, Мартин Милушев, Божидар Чуканов, Денислав Ангелов (Христо Ковачев, Павел Георгиев, Стефан Статев, Метин Халил, Иван Тренчев, Стефан Митев, Ивайло Минчев, Иван Жечков, Милен Савов, Валери Божинов, Здравко Серафимов)